Elektrik Şoku Vererek Uyandıran Akıllı Bileklik

Elektrik Şoku Vererek Uyandıran Akıllı Bileklik

0
PAYLAŞ

Sabah uyanmakta zorluk çeken kişiler çözümü genellikle akıllı telefonlarına alarm kurmakta buluyorlar. Erteleme seçeneğinden faydalanıp biraz daha uyumak, işe yetişmek isteyenler için iyi bir seçim gibi görünmüyor. Peki uyanamadığınız zaman bileğinize elektrik şoku alarak kesin bir çözüme ulaşmak ister misiniz? Indiegogo’da bağış toplayan Shock Clock projesi ile beraber bu fikir gerçekleştiriliyor.

 

shock clock elektrik

Android 4.3 ve iOS 6 üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile bağlantılı olarak çalışan Shock Clock, kurduğunuz alarm çaldığında aktif oluyor. Yüksek desibelli bir bip sesinin ardından titreşimli olarak sizi uyaran bileklik, kurulan alarmı ertelemeniz halinde zarar vermeyecek bir voltajda bileğinize elektrik vermeye başlayacak ve sizin uyanmanızı sağlayacak. Pavlok adlı bir şirketin geliştirdiği ürün 2014 yılında geliştirilmiş fakat akıllı telefonlar ile optimizasyonu bağış kampanyasıyla beraber sağlanmış.

 

79 dolarlık bir ön sipariş bedeline sahip olan Shock Clock, şuana kadar 40.000 dolardan fazla bir bağış toplamış durumda. Öldürücü bir etkisi bulunmayan ve izin verilen ölçüde elektrik akımı gönderildiği söylenilen cihazın Eylül ayında satışlarına başlanması planlanıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK