ECS A85F2-A Golden İnceleme

ECS A85F2-A Golden İnceleme

2
PAYLAŞ

ECS’nin AMD kullanıcıları için hazırladığı yeni anakartı uygun fiyatına rağmen sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor

AMD’nin 2011’den bu yana yatırım yaptığı APU ailesi, özellikle düşük enerji tüketimiyle dikkat çekiyor. Bu sebeple de genellikle All in One ve Nettop modellerinde karşımıza çıkıyor. Fakat APU’nun üst seviye kullanıcılara hitap edecek işlemcileri de var. Üst seviye performans için elbette üst seviye bir anakarta da ihtiyaç var. Daha önce ECS’nin yine “Golden” serisi anakartlarından biri olan ECS Z77H2-AX modelini incelemiştik. Bu anakartın en dikkat çekici yanı rakiplerinden uygun fiyatlı olmasına rağmen çok zengin özelliklere sahip olmasıydı. Z77 yonga seti için bu durum normal karşılanabilir zira Intel tarafında bu yıl Z77 anakartlar hep üst seviye modeller oldu. Fakat A85 yonga setine baktığımızda genellik uygun fiyatlı anakartlar görüyoruz. Bu sebeple ECS A85F2-A’nın zengin özellikleri bizi yine şaşırtıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

2 YORUMLAR

  1. Sevgili Scroll, ECS ürünlerinin özellikle üst segment ürünleri ülkemizde bulunmuyor. Şahsen ülkemizde bulunması da çok önemli değil. Çünkü Asus, ASRock, Gigabyte ve MSI’ın üst segment ürünleri hem uygun fiyatlarla, hem zamanında, hem de iyi bir servis kalitesi ile son kullanıcıya ulaşıyor. ECS ise bu noktaların hemen hepsinde çok başarılı değil. Şu ana kadar incelediğiniz X79, Z77 ve A85 ürünlerinin herhangi biri yada bu segmentteki herhangi bir ürün Türkiye’ye gelmedi. Bu noktada hemen her ürünü incelemeniz önemli ancak belirttiğim noktaları belirtmeniz de biz son kullanıcılar için önem taşıyor. İncelediğiniz anakart sanki 130usd’a yakında stoklarda olacak gibi bir intibaa oluşturuyorsunuz. Sanırım Z77 yazınızda da Ekim’de ürün geliyordu?! İş iyi anakart modeli yapmak ile de bitmiyor bunun yanısıra özellikle yüksek seviyeli kullanıcı tarafında iyi bir servisi olması da gerekiyor yada hiç incelediğiniz Z77’nin biosuna dikkat ettiniz mi? Popüler anakart markalarında birçok güncel bios çıkmasına rağmen ECS’de çıkmadı. ECS’in Golden anakartları ilk anda güzel ancak sonrasında yeni teknolojileri desteklemekten uzak kalıyor maalesef.

  2. ECS’nin BIOS’uyla ilgili sorunlardan A85 incelemesinde bahsettim. Z77’de de benzer sorunlar varmış fakat test esnasında benim başıma gelmemişti. Bahsettiğiniz hususlar konusunda haklısınız fakat bize ürünler distribütör tarafından gönderiliyor. Yani ürün bir şekilde Türkiye’ye giriş yapmış oluyor. Dolayısıyla biz de stoklara gireceği düşüncesiyle hareket ediyoruz. Açıkçası yaşanan gecikmeler konusunda bir bilgim yok. Fakat dikkat çektiğiniz bu nokta ile ilgili ECS’den bilgi almaya çalışacağım. Bir bilgiye ulaştığımda bunu bir yazı ile yayınlayacağım.

BİR CEVAP BIRAK