EaseUS Data Recovery Wizard – Dosyalarınız mı Silindi Korkmayın Hepsi Geri Gelecek

EaseUS Data Recovery Wizard – Dosyalarınız mı Silindi Korkmayın Hepsi Geri Gelecek

0
PAYLAŞ

Dosyalarımızı depoladığımız usb bellek , dahili ve harici hard disk gibi cihazlarda bazen dosyalarımız silinir bunun sebebi bir virüste olabilir sizin yaptığınız bir yanlışlık sonucu da silinmiş olabilir. Bazen şirket bilgileriniz bazen kişisel bilgileriniz hatta düğün nikah fotoğraflarınız 🙂 gibi hayati önem taşıyan dosyalarınız da silinmiş olabilir. Bu dosyalarda kasıt sadece fotoğraf veya video değil aklınıza gelebilecek her türlü dosyayı kurtarabilirsiniz. Bu dosyalar excel dosyasıda olabilir herhangi bir exe dosyasıda olabilir.

Tabi ki burada kurtulma şansı sizin dosyalarınızın hasar durumuna göre değişir. Fiziksel hasarı olmayan veya az olan cihazlarda kurtulma şansı yüzde 90ın üzerinde diyebiliriz. Ama fiziksel bir hasar varsa bu oran düşer.

Bu konuda en başarılı yazılım kesinlikle EaseUS Data Recovery Wizard uygulaması. Şimdi geçelim uygulamanın kurulumu ve kullanımına ;

Önce uygulamayı EaseUS üzerinden indiriyoruz.Kullandığınız platforma göre uygulamayı indireceğiz.

Data Recovery Software free version download

Data Recovery Software 50% discount

Daha sonra drw_201902 isimli inen dosyaya çift tıklayarak yüklemeye başlıyoruz. Dil seçimini yapıp tamam diyoruz.

Şimdi Adım Adım İlerliyoruz.

Yüklemek istediğiniz bölümü buradan değiştirebilirsiniz. c: yazan yere d: yazarsanız d sürücüsüne kurulum yapılır. İsterseniz gözat yazan kısımdan siz de istediğiniz yeri seçebilirsiniz. Sonra next / ileri diyerek devam ediyoruz.

Burada masaüstüne kısayol oluştur seçeneğini işaretleyerek kur diyoruz.

Artık uygulamamız yüklendi ve bitir diyerek uygulamayı açıyoruz.

Dosyalarımızı kurtarmak istediğimiz sürücüyü yani usb bellek,hard disk vs donanımı bilgisayara bağlıyoruz. Tara diyerek cihazdaki kayıp olan dosyaları bulmaya başlıyoruz.

Tarama işlemi tamamlandığında kayıp dosyalarımız solda bulunan menüde gösterilecek. Buradan kurtarmak istediğiniz dosyayı seçerek kurtar diyeceğiz.

Dosyayı seçip kurtar dediğimiz zaman bize dosyayı nereye kaydetmemiz gerektiğini soracak. Nereye kaydetmek isterseniz seçim yapıp tamam diyoruz.

Artık işlem tamamlandı dosyalarınız kurtuldu.

Uygulamanın özellikleri :

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK