Eachlink H6 Mini Google Play Hatası ve Rom Yükleme

Eachlink H6 Mini Google Play Hatası ve Rom Yükleme

0
PAYLAŞ

Anlatılan İşlemler Risk İçermektedir. Bunu Dikkate Alın Sorumluluk Kabul Edilmez.

Selamlar Arkadaşlar kendi kullandığım cihaz olan eachlink h6 mini model android tv box son günlerde google play store durduruldu hatası vermeye başladı. Bende çözüm ararken rom yüklemenin daha basit olacağını anladım. Zaten google play versiyon 7 olarak yüklüydü şu sıralarda google play versiyon 14 e gelmiş durumda.

2 çeşit costum rom var. Ayrıca ben resmi romu da link olarak ekliyorum. Ben versiyon 2 olan romu kurdum. Size basitçe romu nasıl kuracağınızı anlatacağım. Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri yazalım.

Ayrıca sd kart kullanarak yükleme yapabilirsiniz ancak bu riskli olduğu için bu konuya değinmiyorum. Tabi ki bizim yapacağımız işleminde riski var ancak diğerine göre daha az.

İşlemlere başlıyoruz.

Eachlink kutuyu komple sökün ethernet güç kablosu vs herşeyi çıkarın. Çünkü micro usb girişi sadece güç için onunla pc ye bağlantı yapılmıyor biz cihazı usb 2 portundan bağlayacağız.

Öncelikle pc ye PhoneixUSBPro uygulamasını yüklüyoruz. Sonra uygulamayı çalıştırıyoruz.

İmage yazan kısımdan verdiğim rom dosyasını ekliyoruz ben v2 olanı yükledim. (EachLink_H6_MINI-SCV2)

Ekledikten Sonra Start tuşuna basıyoruz.

Burası önemli Start tuşuna bastıktan sonra Eachlink android box üzerindeki reset tuşuna bir kürdan ile bastırarak pcye bağlı olan usb kablosunu cihazın usb 2 portuna takıyoruz.

Biraz bekleyip kürdanı çekebilrsiniz işlemler başlayacaktır. %100 olduktan sonra cihazı sökebilirsiniz. Aynı rom yükleme işlemini tüm Allwinner chipset li cihazlarda kullanabilirsiniz.

 

Kaynak : Tıkla

Gerekli Dosyalar İndirme Araçları :

Rom Dosyaları :

V1 İndir

V2 İndir

Resmi Rom

Yükleme Aracı

2 Ucu Erkek Usb Kablo

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK