Dyson Elektrikli Otomobil Hazırlıyor

Dyson Elektrikli Otomobil Hazırlıyor

0
PAYLAŞ

Dyson, elektrikli otomobil hazırlıyor. Son haberlere göre İngiliz hükümetinin de desteklediği proje kapsamında Dyson elektrikli otomobiller üzerinde çalışıyor.

dyson-elektrikli-otomobil

Elektrik süpürgelerini yeni nesil teknolojilerle donatan Dyson, aslında yalnızca bu alanda çalışmalar gerçekleştirmiyor. Son olarak İngiliz şirketin elektrikli otomobiller üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. İngiltere hükümetinin maddi / manevi destekleyeceği Dyson elektrikli otomobille alakalı şimdilik herhangi bir teknik bilgi yok. Ancak, bu projeye 174 milyon sterlin yatırım yapılacağı tahmin ediliyor. Bu da aslında şirketi elektrikli otomobil projesi kapsamında tetikliyor diyebiliriz.

Dyson’ın elektrikli otomobillerde üzerinde durduğu en önemli ayrıntılardan birinin batarya olduğu vurgulanıyor. Yani geliştirilen elektrikli otomobilin bataryası, şimdiki modellere oranla çok daha uzun bir menzil sunabilir. Şimdilik şirket cephesinden konuyla alakalı gelen herhangi bir doğrulama ya da açıklama yok. Fakat yakın zamanda projeyle alakalı yeni bilgilerin ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Özellikle son birkaç yıl içerisinde birçok şirket elektrikli otomobil konusuna yöneliyor. Bunun en önemli sebebi elbette pazarın çok büyük olması. İşte tam olarak bu sebepten dolayı yalnızca otomobil üreticileri değil, teknoloji şirketleri de bu pastadan gelecekte pay almak istiyor. Dolayısıyla Google ve Apple gibi dev teknoloji şirketlerinin de bu konu üzerinde çalıştığı biliniyor.