Sony Xperia Z5 Premium kazanma şansı!
Home » Haber » Düşünce Gücüyle Kullanılabilen Araç !
Yazan: | 31 Ocak 2014 Cuma

Düşünce Gücüyle Kullanılabilen Araç !

Font Küçült Font Büyült

Bir gün ehliyete ihtiyaç olmadan herkesin rahatça araba kullanılabileceğini hiç düşündünüz mü ? Eminim düşünmemişsinizdir çünkü belli bir yaşa ve belli bir kabiliyete sahip olmadan nasıl  araba kullanılabilir ki ? Ancak Düşünce gücüyle araba kullanabilmek mümkün olsaydı o zaman belki ehliyete ihtiyaç olmazdı.

Hindistan da Mühendislik ve Teknoloji bölümlerinde okuyan bir grup öğrenci düşünce gücü ile kullanılabilecek bir araç geliştirmeyi hedeflemişler ve görünüşe göre başarılıda olmuşlar. Gelecekte belki de hayal edebildiklerimizin ötesinde olduğu gibi ehliyete gerek kalmadan herkes rahatça düşünce gücüyle araç kullanabilecek. Hindistanlı mühendislik bölümü öğrencileri  gerçekleştirdikleri projede küçük bir minibüs kullanıyor ve bunun yalnızca başlangıç olduğunu söylüyorlar.

 

 

Projede kullanılan araçlardan en ilgi çekici olan ise düşünce gücüyle araca yön verebildiğiniz aparat.  Ancak elbette düşünce gücü ile kontrol edilebilen araçların güvenli bir şekilde yollara çıkabilmesi için kontrol aparatının geliştirilmesi gerekecektir. Bunun nedeni olarak ise insan beyninin aynı anda milyonlarca şey düşünebilecek kapasiteye sahip olması. Beyninizle araba kullandığınız sırada ya işle ilgili bir şey üzerinde düşünürseniz yada en basitinden sevgilinizi düşünürseniz ne olacak ? Tabi ki bu sorular şuan için cevapsız kalıyor ve projenin daha kapsamlı şekilde geliştirilmesi gerekiyor.

Öte yandan proje kapsamında düşünce gücü ile kontrol edebileceğiniz aracı bilgisayar oyunlarında olduğu gibi klavye yön tuşları ile de kontrol edebiliyorsunuz. Yön tuşları ile kontrolde ilginç bir tecrübe yaşatabilir ve sürüş kolaylığı sağlayabilir.

Halo 2 Anniversary Xbox One’a Geliyor

Friendfeed de Paylaş RSS Ekle

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

Yorum Yaz

Yorumunuzun Yanında Gösterilir

Herkes görmeyecektir.