Çarşamba, 21 Ağustos 2019
Dünyanın İlk Oyuncu Oteli Amsterdam’da Açıldı

Dünyanın İlk Oyuncu Oteli Amsterdam’da Açıldı

0
PAYLAŞ

Bugüne kadar pek çok farklı konseptte oteller açıldığına dair haberler okumuşuzdur. Fakat Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bir girişimcinin fikriyle hayata geçen oyuncu oteli, şimdiye kadar hiç denenmemiş bir projeyi hayata geçiriyor.

oyuncu-oteli

Amsterdam’ın De Pijp bölgesinde yer alan “The Arcade Hotel”in her köşesi konsol ve bilgisayar oyunları oyuncuları için en ince detayına kadar tasarlanmış. 36 odanın her birinde Playstation 4, Xbox gibi ücretsiz oyun konsolları ve bu konsollara ait oyunların yer aldığı otelin bar kısmı da ilginç fikirlerle döşenmiş. Alkollü içeceklerin satılmadığı, yalnızca gazlı içecek ve enerji içeceklerinin bulunduğu otelin bu bölümünde de içinde birden fazla kişinin birlikte oynayabileceği multiplayer oyunların yüklü olduğu laptoplar bulunuyor.

Eğer bu kadar oyundan sıkıldıysanız otelin girişindeki çizgi roman kitaplığından istediğiniz dergiyi ya da kitabı ödünç alarak zaman geçirebiliyorsunuz. Oyuncu otelinin sahibi Daniel Salmanoviç bu otelin oyun oynamayı seven insanlar için özel bir yer olması amaçlanarak dizayn edildiğini belirterek, “Oyuncular için tıpkı bir arkadaşının evinde kalıyormuş gibi zaman geçirmelerini istedik.” diye tanımlıyor. Bünyesinde motorsiklet kiralama hizmetinin de bulunduğu otele ilgi ise bir hayli yoğun.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK