Dünyanın İlk 1080p Akıllı Telefonu

Dünyanın İlk 1080p Akıllı Telefonu

2
PAYLAŞ

Dünyanın en ince akıllı telefonunu duyurduktan sonra Çinli firmanın CEO’su, Oppo Find 5 adını verdikleri ve dünyanın ilk 1080p görüntü kalitesine sahip olan akıllı telefonunun haberini verdi.

Daha çok son teknoloji ürünü Blu-ray oynatıcılarıyla tanınan firma dünyada bir ilk yaratacak olan cihazın müjdesini verdi. Cihazın 5 inçlik ekranında inç başına tam 441 piksel bulunuyor. iPhone’un 323 ppi ve Nokia Lumia 920’nin 331 ppi oranındaki piksel oranları göz önüne alınırsa Find 5’in ekran kalitesi az çok tahmin edilebilir.

1,920×1,080 çözünürlüğündeki ekrana sahip olan bu cihaz Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine, dört çekirdekli  Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 işlemciye ve 12 megapiksel kameraya sahip olacak. 2 GB’lık RAM’in yanı sıra cihazda 16 veya 32 GB’lık hafıza kartı görev yapacak.

>>Günün Mobil Uygulaması: Shazam

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

2 YORUMLAR

 1. Çin Malı Olsa Ne Olacak Sanki Dünya Teknoloji Pazarının %80’i Çin’e Ait.
  Bu Büyük Pazar Payının Nedeni De Adamların Kullandığı Teknoloji Ve Kaliteden Kaynaklanıyor.
  Artık Nerdeyse Tüm Firmalar Çin Malı Kullanıyor Turkcell’in Her Çıkardığı Telefon Çin Malı Örnek Olarak Turkcell Maxi Plus 5 700 Küsür TL Ama Telefonun Hiçbir Kusuru Yok Hadi Turkcelli Geçtim Samsung ‘a Gelelim Oda Aynı Oda Çin Yapımı Telefon ama Samsung Bugün iPhone’nin Baş Düşmanı..

  Ancak…

  Heralde Türk Malı Olsa Daha İyi Olmazmıydı 🙂

  Bizimkiler Ancak iPro Bilmem Ne Trident Bilmem Ne Bizimkiler Kendilerine Özgü Hiç Telefon Yapmadı Nerdeyse Hep Aynı Gidip iPhone Çakması Blackberry Çakması Telefonlar Çıkardılar…
  Malesef Böyle Giderse Türkiye Telefon Konusunda Pek İlerilere Gelemiyecek Gibi Görünüyor…

  Teşekkürler…..

BİR CEVAP BIRAK