İlk 10 Çekirdekli Akıllı Telefon Ön Siparişe Çıkıyor

İlk 10 Çekirdekli Akıllı Telefon Ön Siparişe Çıkıyor

0
PAYLAŞ

Dünyanın ilk 10 çekirdekli akıllı telefonu ön siparişe çıkıyor. ZOPO Speed 8 yani dünyanın ilk 10 çekirdekli akıllı telefonu 28 Mart’ta ön siparişe çıkıyor.

ZOPO-Speed-8

Geçtiğimiz ay sonunda düzenlenen MWC 2016 kapsamında sahneye çıkarılan ve tanıtımı gerçekleştirilen dünyanın ilk 10 çekirdekli akıllı telefonu ZOPO Speed 8, ön siparişe çıkıyor. MediaTek Helio X20 yonga setinin kullanıldığı yeni üst seviye akıllı telefon, 28 Mart’ta ön siparişe çıkıyor. Telefon, bir ay boyunca ön siparişte kalacak ve siparişler toplanacak. Akabinde 28 Nisan’da ön sipariş sistemi kapatılacak.

Akıllı telefonu bu bir ay içerisinde sipariş edenler 279 dolar karşılığında satın alabilecek. Ancak, ön sipariş takvimi sonrasında cihazı satın almak isteyenlerin 299 dolar ödemesi gerekecek. Dünyanın ilk dört çekirdekli işlemcisinin bulunduğu 5.5 inç’lik Full HD ekranlı ZOPO Speed 8’de 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimi yer alıyor. Öte yandan arka kamera tarafında Sony’nin imzası var. 21 MP’lik arka kamera IMX230 sensörlü ve çift LED flaş desteğiyle beraber geliyor. Aynı zamnda önde de 8 MP çözünürlük desteği sunan bir ön kamera bulunuyor.

En önemli ayrıntılardan birisi de USB Type-C bağlantı noktası ve parmak izi okuyucu. Son olarak akıllı telefonun Android Marshmallow ile geldiğini de ekleyelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK