Dünyanın En Güçlü Akıllı Telefonu: Vernee Apollo

Dünyanın En Güçlü Akıllı Telefonu: Vernee Apollo

0
PAYLAŞ

Çinli akıllı telefon markaları son yıllarda kaliteli ve yüksek özelliklere sahip cihazlar üretmeye başladılar. Uygun fiyatlara kaliteli telefonlar üretmek amacıyla kurulan Vernee markası, Apollo adını verdiği ilk cihazının teknik özellikleriyle mücadeleye direk en tepeden başlamak istiyor. Vernee Apollo dışında orta seviye özelliklere sahip Thor modelini de duyuran markanın odak noktası olan Apollo iddialı özellikler barındırıyor.

vernee apollo

Daha önce Çin’deki fabrikasında büyük üreticiler için OEM üretim yapan markanın ilk cihazı Apollo üst düzey teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Force Touch özelliğine sahip 5.5 inç boyutlu ve 2K çözünürlüklü bir ekrana sahip olan cihaz, MediaTek’in 10 çekirdekli işlemcisi Helio X20 ve 6 GB RAM ile inanılmaz bir güce erişiyor. 128 GB genişletilemeyen dahili depolama alanı bulunan Vernee Apollo, 8 megapiksel çözünürlüklü ön ve 21MP Sony IMX120 lensli arka kamerası ile profesyonel bir çekim imkanı sunuyor.

USB-C bağlantı desteğine sahip olan Vernee Apollo, metal gövdesiyle de cihazı darbelere karşı dayanıklı tutuyor. Gelecek ay satışına başlanacak cihazın fiyatıyla ilgili marka net bir rakam vermekten kaçınırken kendi üretim tesisleri olduğu için muadillerine göre uygun fiyatlı olacağı yetkililerin bu konu hakkında söylediği tek detay olarak yer alıyor. Çin menşeili akıllı telefonlara farklı bir boyut kazandıracak olan Apollo bakalım küresel pazarda kendisine yer edinebilecek mi?