Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonları

Dünyanın En Çok Satan Akıllı Telefonları

4
PAYLAŞ

2011 yılı akıllı telefon piyasasında pek çok sürprize gebe oldu. Dünyanın en çok satan akıllı telefonu ünvanı el değiştirdi ve bazı firmalar büyük bir gelişme gösterdi. Peki, 2011 Eylül itibariyle dünyanın en çok satan akıllı telefonları hangileri?

Google’ın açık kaynak kodlu, Linux temelli işletim sistemi Android, akıllı telefon sektöründeki tüm dengeleri değiştirmiş durumda. Android işletim sistemiyle donanmış bir telefon, yüksek satış rakamlarını neredeyse garantiliyor. Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Motorola Droid, HTC Sensation bunun canlı kanıtları.

Savaş Kızıştı

Terazinin diğer tarafı da hiç zayıf sayılmaz. Marka imajı ve akıllıca reklam kampanyaları ile Apple iPhone, ne kadar ivme kaybetse de Windows Phone 7 ve Symbian ile donatılmış Nokia ve özellikle iş adamlarına hitap eden çözümlerle RIM BlackBerry, pazarın diğer önemli oyuncuları. Peki 2011 yılında, Avrupa, Amerika ve Uzak Doğu pazarında en çok hangi telefon satıldı? Bu sorunun cevabını, 10’dan zirveye doğru haberimizde öğrenebilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK