Drone Şampiyonası Birincisi 15 Yaşındaki Luke Bannister!

Drone Şampiyonası Birincisi 15 Yaşındaki Luke Bannister!

0
PAYLAŞ

Dünya Drone Şampiyonası’nı 15 yaşındaki Luke Bannister kazandı. Luke Bannister, Dünya Drone Şampiyona’sının birincisi olarak büyük ödülü aldı.

Luke-Bannister

Geçtiğimiz dönemlerde yayınladığımız haberlerde drone’ları ve kullanım alanlarını sık sık belirtmiştik. Drone’lar, artık bireysel ya da ticari kullanımın yanı sıra yarışlarda da aktif olarak tercih ediliyor. Daha doğrusu drone’lara özel takımlı yarışlar düzenleniyor ve Dünya Drone Şampiyonası da bunlardan biri. Yarışın ilk ayağı tamamlandı ve birinci 15 yaşındaki Luke Bannister, 250 bin dolar ödül kazandı.

İlk olarak ABD’de Drone Racing League başlamıştı. Ardından Dubai’de de World Drone Prix isimli organizasyon düzenlenmişti. Dünya genelinde birçok farklı ülkede düzenlenmeye başlayan yeni yarışlarla birlikte drone’lara ilgi her geçen gün daha da artıyor. Ayrıca drone yarışlarında takımların bulunması, rekabeti daha da kızıştırıyor diyebiliriz. Birçok farklı bölgeden takımın katıldığı yarışı az önce de belirttiğimiz gibi 15 yaşındaki Luke Bannister kazandı. 250 bin dolarlık büyük ödülü kazanan Bannister, Dünya Drone Şampiyonu ünvanını da aldı. Bu organizasyonun gelecekte daha da artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK