Drone’la Pokemon Yakalamaya Başladılar

Drone’la Pokemon Yakalamaya Başladılar

0
PAYLAŞ

Pokemon Go duyrulduğu günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Gerçek konuma dayalı bu oyunda bazı oyuncular kötü sürprizlerle de karşılaştı. Pokemon ararken ceset bulan, gasp edilen kullanıcıların duyulmasından sonra güvenlik ve biraz da tembellik sebebiyle drone kullanarak Pokemon yakalamaya çalışanlar ortaya çıkıyor.

poke-go-drone-980x420

Pokemon çizgi filminde özelleşmiş bir çok araç alet edevat sürekli olarak görünürdü. Pokedex’le yani zamanın akıllı cihazlarıyla Pokemon’lar hakkında bilgi alınır ona göre hareket edilir,pokemon yakalamaya çıkılırdı.

PokemonGo Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokemon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, beraberinde Nintendo tarafından geliştirilen , ve yakınlarda Pokemon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak. Pokémon Go ile birlikte kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilecek ve birbirleri arasında ticaretini yapabilecekler. Oyun ücretsiz bir şekilde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlandı.

Oyunun akıllı telefonlara gelmesi ile birlikte yüzlerce hatta binlerce kişi Pokemon bulmak için sokağa döküldü. Resmi olarak oynanabilir hale gelmesinin ardından kişisel bilgileri ve konumları görüntüleyebilen oyuncu kılığındaki art niyetli kişiler şimdiden bir gasp eyleminde bulundular bile. Ayrıca yetkililer konum bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olmanız konusunda uyarıyor.

Bir Pokemon hayranı ise Android cihaz bağladığı DJI Phantom drone ve AirDroid kullanarak cihazın ekranını bilgisayara yansıtarak Pokemon avlıyor. Uzaktaki Pokemon’ları yakalamak için yürüme zahmetinden kurtulan aynı zamanda kendini hedef haline getirmekten kurtulan bu kullanıcının yöntemi yakında çıkabilecek PokeDroid’lerin habercisi de olabilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK