Doze Modu Android Wear’lara da Geliyor

Doze Modu Android Wear’lara da Geliyor

0
PAYLAŞ

Google, Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle beraber cihazlarında derin uyku olarak adlandırılan Doze modunu aktif hale getirmişti. Özellikle pil ömrüne yaptığı katkıdan dolayı kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören bu özellik anlaşılan o ki pek yakında Google’ın akıllı saat işletim sistemi Android Wear‘lara da gelecek.

android-wear-1

Kısa süre sonra verilecek yeni güncellemeyle beraber akıllı saat kullanıcılarıyla da buluşacak Doze modu, pil tüketime yaptığı olumlu etkinin yanı sıra büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Arka planda çalışan uygulamaları pasif hale getirerek pil tüketimini aşağıya çeken mod, cihaza kayda değer bir batarya tasarrufu sağlıyor. Bu güncellemenin kullanıcılar tarafından özellikle pil tüketimi bakımından oldukça sıkıntılı olduğu söylenen Android Wear platformuna rahat bir nefes aldırması bekleniyor.

Android Wear‘a gelecek güncellemeyle beraber gelen yeni özellikler arasında yeni jestler, uygulama izinlerini düzenleme, doğrudan arama yapma ve arama cevaplama, çeşitli optimizasyon ve performans yükseltmeleri gibi şeyler yer alıyor. Önümüzdeki günlerde Moto 360 akıllı saatle beraber dağıtımı başlayacak yeni güncellemenin nasıl bir etki yaratacağı ise merakla bekleniyor.

android-wear-2

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK