DJI’ın En Güçlü Drone Modeli Matrice 600 Tanıtıldı

DJI’ın En Güçlü Drone Modeli Matrice 600 Tanıtıldı

0
PAYLAŞ

Phantom serisi drone modelleriyle adını duyuran DJI, Las Vegas’ta gerçekleştirilen Ulusal Yayıncılar Birliği Zirvesi’nde bu zamana kadar ürettiği en güçlü drone olan Matrice 600 modelini tanıttı. Profesyonel kullanıcılara yönelik üretilen drone üstün özellikleri ile dikkatleri üzerine topluyor.

matrice 600

6 kilograma kadar ağırlık taşıyabilen Matrice 600’e Ronin-MX yalpa çemberi destek veriyor. Bu sayede profesyonel bir kamerayı kolaylıkla dengeli bir şekilde taşıyabilen drone’un kutu içeriğinde herhangi bir kamera bulunmuyor. Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Black Magic ve RED gibi ünlü fotoğrafçılık markalarının profesyonel cihazlarına tam uyumlu olan M600, LightBrigde 2 standardı sayesinde 5 kilometre menzilde 60 FPS Full HD görüntüleri kablosuz olarak aktarabiliyor.

6 hücreli pil kombinasyonu sayesinde etkili bir uçuş süresi sunan cihaz; üzerinde DJI Zenmuse Z5 kamerayla 36 dakika, RED EPIC kamerayla ise 16 dakikaya kadar havada kalabiliyor. Bu süre kameranın ağırlığı, çekim özellikleri ve uzaklığa göre değişkenlik gösterebiliyor. Amerika için 4500 dolarlık bir son kullanıcı fiyatıyla satışa sunulan DJI Matrice 600, daha şimdiden pek çok film prodüksiyon şirketi için ön sipariş olarak ayırtılmış durumda.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK