DJI Cebe Sığacak Drone Üretiyor

DJI Cebe Sığacak Drone Üretiyor

0
PAYLAŞ

Drone ve kamera çözümleriyle popülerliğini her geçen gün biraz daha artıran DJI, en son IFA 2016’da tanıttığı Osmo Mobile ile teknoloji takipçilerinin dikkatini üzerine çekmişti. Şimdi de DJI’da farklı bir hareketlilik var. Phantom ve Inspire drone modelleri segmentlerinde çok başarılı olsalar da boyutları sebebiyle bazı kullanıcıları memnun edemiyor. DJI şimdi cebe sığabilecek dronelar üretme peşinde.

DJI Cebe Sığacak Drone Üretiyor
DJI’ın sarsıntısız telefon videoları için son ürünü: DJI Osmo Mobile Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

DJI Küresel İletişim Direktörü Adam Najberg ürünlerin performanslarının yanında boyutlarının da çok önemli olduğunu ve bunun farkında olduklarını, boyutları küçülterek drone üreteceklerini belirtti. DJI artık küçük boyutlarda üretecekleri dronelarını piyasaya sunacak. Küçük boyutlardaki ürünlerin daha işlevsel olduğu ortadayken tahminler bu atılan adımın şirkete geri dönüşünün çok olumlu olacağı yönünde.

Ayrıca ülkemizde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) ülkemizde insansız hava araçları (drone) ile ilgili pek çok kural belirlemiş durumda. Cihazların sisteme satıştan itibaren kayıt olmaları gerektiği gibi kayıtsız herhangi bir cihazın ve pilot kaydı olmadan uçuş yapan bireylerin büyük meblağlar ceza ödemeleri söz konusu. Ayrıca ülkemizde gece uçuşları ve binalara 50 metreden fazla yakın uçuşlar tamamen yasak. Ancak bunların hepsi azami kalkış ağırlığı 500 gram üzeri İHA’lar için. DJI bu küçük ürünüyle 500 metre altında kalabilirse kullanıcılar ülkemizdeki kuralların çoğundan kurtularak daha rahat uçuşlar gerçekleştirebilecekler.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK