Dizüstü Bilgisayar Gerçeği

Dizüstü Bilgisayar Gerçeği

0
PAYLAŞ

Dizüstü bilgisayarlar nasıl ve nerede üretiliyor? Hangi bilgisayar toplama, hangisi değil. Doğru bildiğiniz yanlışları unutmanın vakti geldi.

Dizüstü bilgisayar markalarını saymakla bitmez. Dünya markalarını elbette birkaç eksikle şıp diye sayabiliriz ama yerel markalar arasında daha önce hiç duymadıklarımız da vardır. Yalnızca Türkiye’ye özel yerel markalardan bahsetmiyoruz. Almanya’ya, İngiltere’ye, hatta ABD’ye özel markaların olduğunu büyük olasılıkla zaten biliyorsunuz. Bu marka havuzunda her ne kadar sayısız isim olsa da, en nihayetinde hepsinin de birer bilgisayar fabrikasına sahip olmadıkları aşikar bir gerçek. Bu tür fabrikasız üretim yapan markalara uzaktan toplama bilgisayar, toplama dizüstü diyoruz ama aslında neredeyse büyük başlar da dahil olmak üzere her firma bir şekilde bu “toplama” işine giriyor. Aslında girmek zorundalar desek daha doğru olacak. Neden mi? Çünkü maliyet, sipariş, kolaylık, pazarlama gibi tanımların altında yatan çeşitli başlıklar toplama bilgisayarın zaruriyetini ortaya çıkarıyor.

Bu yazımızda tahmin edilebilen tüm gerekçeleriyle toplama dizüstü dünyasının iç yüzüne elimizden geldiğince ışık tutmaya çalıştık. Bu konuda bilgilerinizi tazeledikten sonra satın alma tercihiniz değişir mi bilemeyiz ama artık bu ürünlere bakış açınızın değişeceğini ve daha kolay marka ya da model seçebileceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK