Disney Collection, ABD ve Meksika’dan sonra, TeknoSA ile Türkiye’de!

Disney Collection, ABD ve Meksika’dan sonra, TeknoSA ile Türkiye’de!

0
PAYLAŞ

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin lideri TeknoSA, dünyanın en değerli eğlence markası The Walt Disney Company ile büyük bir işbirliğine imza atıyor. Disney çatısı altındaki Disney Collection, dünyada ABD ve Meksika’dan sonra TeknoSA ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarına giriyor. Disney Collection ürünleri, Ağustos ayından itibaren 31 ildeki 80 TeknoSA mağazasında tüketicilerle buluşacak.

1464253191_Disney_Collection

Teknoloji perakendeciliğinin lideri TeknoSA, sektöre kazandırdığı yenilikleri bu kez dünya çapında bir boyuta ulaştırıyor. TeknoSA dünyanın en değerli eğlence markası The Walt Disney Company ile işbirliğine giderek Disney Collection’u, ABD ve Meksika’dan sonra Türkiye’ye getiriyor. Bu işbirliğiyle Disney Collection’u ilk kez bir teknoloji zincirine entegre etme başarısını gösteren TeknoSA, dünya teknoloji perakendeciliğinde de bir ilke imza atıyor.

Disney Collection ürünleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Ağustos ayından itibaren ilk kez Türkiye’de ve sadece TeknoSA’da ailelerle buluşacak. Türkiye genelinde 31 ildeki 80 TeknoSA mağazasında, 100-150 metrekarelik özel alanlarda satışa sunulacak olan Disney Collection ürünleri arasında oyuncaktan kıyafete, peluştan kırtasiyeye, kostümden ayakkabıya, 6 farklı ana kategoriden 300’ü aşkın ürün çeşidi yer alıyor. Lansmanı takiben özel dönemlerde ve sezonluk olarak ürün çeşitliliğinin giderek zenginleşmesi planlanıyor.

İşbirliğinin duyurusu TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, The Walt Disney Company Avrupa, Ortadoğu & Afrika Tüketici Ürünleri, Genel Müdürü ve Başkan VekiliSimon Philips ve The Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo’nun katıldığı basın toplantısı ile gerçekleştirildi. Basın toplantısında konuşan TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan, lansmanla ilgili olarak; “Disney Collection ürünlerini TeknoSA mağazalarında tüketicilerimize sunarak dünya teknoloji perakendeciliğinde bir ilki gerçekleştiriyoruz. TeknoSA olarak hedefimiz; teknoloji ve eğlence ürünlerinde tüketiciler için ‘tek adres’ ve ailenin her ferdinin en sevdiği buluşma noktası olmak. Dünyanın en değerli eğlence markası The Walt Disney Company ile yaptığımız bu işbirliği, ailenin tüm fertlerine özel bir deneyim yaşatmak adına bize güç katacak.” dedi.

1464253183_3

Gürcan: “Mağazalar dahil tüketiciye erişim noktalarına 10 milyon TL seviyesinde yatırım yapacağız”

Türkiye genelinde yaygın mağaza ağı, güçlü çoklu kanal modeli ve kesintisiz müşteri deneyimi ile sektörde fark yarattıklarını ifade eden Bülent Gürcan; “The Walt Disney Company çatısı altındaki Disney Collection’u Türkiye’ye getirmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu işbirliği ile birlikte mağazalarımızda teknoloji, eğlence ve gençlik temalarının hepsinin buluştuğu bir konsept oluşturmuş olduk. “Shop in shop” dediğimiz “mağaza içinde mağaza” konseptimizle farklı ürün kategorisinde bir ilke imza atacağız. Bu işbirliği kapsamında mağazalar dahil 10 milyon TL seviyesinde yatırım yapmayı ve 181 kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz. Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Disney Collection’ın satılacağı ilk ülke olacak. Disney Collection ürünleri, The Walt Disney Company tarafından doğrudan ABD’de tasarlanıp geliştiriliyor. Sevilen Disney karakterlerinin ürünlerinin yer aldığı bu özel koleksiyon bulunduğumuz coğrafyada ilk Türkiye’de ve sadece TeknoSA’da olacak. Bu ülkemiz adına da gurur verici. 16 yıldır sektörde ilkleri gerçekleştiriyor olmaktan ve bunlara bir yenisini eklemekten çok mutluyuz.” diye konuştu.

İşbirliğinden duydukları mutluluğu dile getiren The Walt Disney Company Türkiye, İsrail, Yunanistan, Malta ve Kıbrıs Ülke Müdürü Giovanni Mastrangelo ise: “Disney olarak hikayelerimizi nesillerdir farklı temas noktaları üzerinden hedef kitlelerimizle paylaşıyoruz. İlk olarak bir animasyon veya çizgi romanla başlayan bu benzersiz hikayeleri; daha sonra sinema filmleri, tüketim ürünleri, tema parkları ve daha birçok farklı mecra üzerinden tüm ailelerle buluşturuyoruz. TeknoSA ile gerçekleştirdiğimiz Disney Collection işbirliği de Türkiye’de çocuklar ve ailelere Disney markasıyla buluşabilecekleri ve geniş yelpazeden pek çok ürünü tek bir noktada bulabilecekleri özel bir temas noktası sunması bakımından çok değerli. Türkiye’nin lider ve en yaygın teknoloji perakende şirketi TeknoSA ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği aynı zamanda, Disney’in Türkiye’de daha fazla aileye ulaşmak ve onların ihtiyaçlarını karşılamak yönünde yeni fırsatları değerlendirdiğinin de önemli bir göstergesi. Disney Collection lansmanının Disney’in Türk perakende sektöründeki görünürlüğüne ve marka vaadinin ülke çapında ailelere iletilmesine önemli katkıları olacağına inanıyoruz. dedi.

 

2’den 70’e herkes TeknoSA’ya gelecek

Teknoloji perakendeciliğinde aile boyu deneyimde tek adres TeknoSA olacak

Yılda 220 milyon kere ziyaret edilen TeknoSA alışveriş kanalları, Ağustos ayından itibaren minik tüketicileri daha sık ağırlayacak. 2 yaş grubundan başlayarak çocuklara hitap eden 6 ana kategoride, 35 farklı Disney Collection ürün grubundan Mickey ve Arkadaşları, Disney Prensesleri, Karlar Ülkesi, Disney/Pixar Arabalar, Aslan Koruyucular, Oyuncak Hikayesi ve daha birçok sevilen Disney karakterinin ürünleri, TeknoSA mağazalarında sevenleri ile buluşacak.

Dünya teknoloji perakendeciliğinde bir ilk:

TeknoSA – The Walt Disney Company işbirliği!

  • Disney Collection ürünleri ABD ve Meksika’dan sonra ilk kez Türkiye’de tüketicilerle buluşacak.
  • TeknoSA, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde Disney Collection ürünlerinin satılacağı ilk perakende şirketi olacak.
  • Sektöründe öncü olan ve ilklerin markası olarak bilinen TeknoSA, bu işbirliği ile sadece Türkiye’de değil, dünyada bir ilke imza atıyor. TeknoSA ile Disney Collection dünyada ilk kez bir teknoloji perakende zincirine giriyor.

Rakamlarla TeknoSA’da Disney Collection:

  • İlk yıl mağazalar dahil tüketiciye erişim noktalarına 10 milyon TL seviyesinde yatırım yapılacak.
  • Ağustos ayından itibaren 31 ilde 80 TeknoSA mağazası, 100-150 metrekarelik, özel tasarlanmış alanlarda Disney Collection ürünlerini satışa sunacak.
  • 2016 yılı içerisinde işbirliği kapsamında 181 kişi istihdam edilecek.
  • İşbirliği kapsamında, 2 yaşından itibaren çocuklara hitap eden 6 ana kategoride 35 farklı ürün grubu tüketicilerle buluşacak.
  • Lansmanla birlikte TeknoSA mağazalarında 300’ü aşkın çeşit Disney Collection ürünü yer alacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK