Derslerinize Yardımcı 8 Mobil Uygulama

Derslerinize Yardımcı 8 Mobil Uygulama

0
PAYLAŞ

Hesap Makinesini Yayınızdan Ayırmayın

Güncel tüm mobil cihazlarda sınırlı yeteneklere sahip bir hesap makinesi uygulaması mutlaka varsayılan olarak bulunmaktadır. Ancak eğitim sezonunda ne zaman neyi hesaplayacağımızı biliyor olmanız, sizin daha yetenekli ve işlevsel hesap makinelerine ihtiyacınız olabileceği anlamına geliyor.

1 – Android L Hesap Makinesi

Google’ın en son materyal tasarım anlayışa göre hazırlanmış olan Android L Hesap Makinesi, 4 işlemin yanı sıra küsürlü rakamların da kullanılmasına izin veriyor.

google-play-scroll-com-tr

2 – Sesli Hesap Makinesi

Android için sesli hesap makinesi uygulaması sayesinde profesyonel bir hesap makinesi ile yapabileceğiniz tüm işlemleri, sesli komutlar vererek yapabilirsiniz.

Bu hesap makinesi ile yapabileceğiniz işlemler arasında logoritma, üs alma, faktoriyel ve trigonometri gibi zor işlemler de yer almakta. Bunların tümünü sesinizle komutlar vererek yapmanız mümkün.

google-play-scroll-com-tr

Pc İle Bağlantılı Çalışın

Android cihazlarınızın eş zamanlı olarak masaüstü ya da dizüstü cihazlarınızla iletişim halinde olması ders çalışırken oldukça önem teşkil eden bir durum. Okula bir dizüstü götüremeyeceğinize göre ya da götürseniz bile, Android cihazınıza aldığınız notlara ulaşmak isteyebileceğiniz bir senkronizasyon uygulamasına ihtiyaç duyacaksınız.

1 – Pushbullet

Pushbullet, Android telefon ve taletlerinizin bilgisayara bağlanmasını sağlayarak gelen tüm bildirimlerinizi bilgisayar üzerinde görmenizi sağlayan uygulamadır. Arandığınızda yada mesaj geldiğinde görmeme ihtimalini sıfıra indirmektedir.

Cihazınız sessiz yada uyku modunda olduğunda bile çalışan uygulama sayesinde hiç bir aramayı kaçırmazsınız ve gelen mesajları kolayca bilgisayar ekranı üzerinden okuyabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinde çalışırken, film izlerken yada oyun oynarken dalıp gittiğimiz zamanlar olmuyor değil. Fakat bu süre zarfında kesinlikle gerçekleştirmemiz gereken konuşmalar yada mesajlaşmalar olabiliyor. Bu gibi durumlarda Pushbullet en yakın dostunuz olarak size yardımcı oluyor.

Bildirimleri görüntüleme dışında resim, dosya ve linkler gönderebilmenizi sağlayan uygulama, android telefon ve tabletleriniz ile bilgiayarınız arasında güvenli bir bağlantı oluşturmaktadır.

google-play-scroll-com-tr

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK