Derslerinize Yardımcı 8 Mobil Uygulama

Derslerinize Yardımcı 8 Mobil Uygulama

0
PAYLAŞ

Bu sene yine yeni bir eğitim maratonu başlıyor. Uzun soluklu eğitim sezonunda, bu nefes kesen yarışta bize yardımcı olacak mobil uygulamaları sizler için bir araya getirdik.

Not Alın Derslerden Geri Kalmayın

Derslerimizde not almak için ses kayıtlarına ve tahtaya yazdığı her şeyi fotoğraflıya bilirsiniz yada video olarak saklayabilirsiniz. Bu sayade tüm eğitim öğretim yılını da arşivlemeniz mümkün olabilir. Bunun için aşağıda uygulamaları sıralıyoruz.

1 – Evernote

Evernote notlarınızı bir arada tutmanızı sağlayan, bu notları tablet, PC ve mobil cihazlar ile senkronize eden bir uygulama. Not kelimesi geniş bir anlamda olsa da ben diyeyim blog yazısı, istatistik, siz deyin yemek tarifi gibi bir çok datayı derli toplu gözümüzün önünde bulabiliyoruz sayesinde.

google-play-scroll-com-trapp-store-scroll-com-tr
2- Google Keep

Evernote gibi ün yapmış not defterlerine alternatfi olarak Google tarafından geliştirilen keep hem ios hemde android işletim sistemli cihazlarda kullanılıyor. Ayrıca tüm işletim sistemlerinin browserlarından da drive.google.com/keep adresinden rahatlıkla tüm notlarınıza senkronizasyon edilmiş şekilde ulaşabiliyorsunuz.

google-play-scroll-com-trapp-store-scroll-com-tr

Bulutlara Kütüphaneler Kurun

Notlarımızı aldığımız zaman arşivleme için cihaz hafızasını yormamıza hiç gerek yok. Bunun için bulut servisleri kullanın. Böylelikle kullandığınız mobil cihazın depolama biriminde size daha fazla alan kalır. Bulut servisler tam olarak bu iş için yapılmış diyebiliriz.

1 – Google Drive

Gittiğiniz her yerden ofis çalışmalarınıza, tuttuğunuz raporlara, dökümanlara ve sevdiğiniz içeriklere kolayca ulaşmak istemez misiniz? Üstelik 15Gb’a kadar ücretsiz bir uygulama ile! Hatta bunları yaparken depoladığınız bilgilerin güvenliğinden emin olmak isterseniz, Drive uygulaması tam size göre.

google-play-scroll-com-trapp-store-scroll-com-tr

2- Dropbox

Dropbox’ı hiç kullanmamış ve ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için sade bir biçimde anlatmak gerekirse; Dropbox günümüz flash disklerinin en son ve en gelişmiş hali diyebiliriz. Flash diskte olduğu gibi sürekli yanınızda taşımanıza gerektirmez ama Dropbox’a yüklemiş olduğunuz dosyalara erişebilmeniz için online olmanız şarttır.

google-play-scroll-com-trapp-store-scroll-com-tr

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK