CyanogenMod Artık Olmayacak: Proje Bitiyor!

CyanogenMod Artık Olmayacak: Proje Bitiyor!

0
PAYLAŞ

8 yıldan bu yana Mobil cihaz sektöründe hizmet gösteren CyanogenMod artık veda ediyor. Android tabanlı akıllı telefonlar ve tabletler için hizmet sağlayan CyonogenMod artık piyasadan tamamen çekilme kararı aldı.

CyanogenMod yayınları yapan resmi bir blog’dan yapılan bir açıklamaya göre; bu şartlarda artık devam etmemiz mümkün değil. Android tabanlı işletim sistemimizde gerekli iyileştirilmelerin yapılmaması nedeniyle ilerleme yolunda zamanında adım atmadık. Bu sebeple bundan sonra teknolojiyi yakına takip etmemiz için çok geç kaldık şeklinde açıklama yapan CyonegenMod artık tamamen işlevini durduruyor.

Alınan bu karar neticesinde CyonegenMod’un tamamen ortadan silinmesi anlamına gelmeyen konularda var. Geçtiğimiz günlerde Android Güvenlik Bültenleri güncellemesi yaparak yama yenilemesi faaliyetini gerçekleştirmişti. Lineage Android Dağıtımı ile yoluna devam edeceği de haberler arasında yerini aldı.

Lineage Android; Telefon üreten firmalara destek olarak alternatifler sunmak adına CM’ni yapabildiklerini üzerine alacak. Bir konuda işlevini durduran farklı bir konuda işlevini devam ettirecek olan CyonegenMod geçtiğimiz günlerde önemli bir yere sahip olan bir personelini işten çıkarmıştı. Bu duruma CyonegenMod CEO’su Kirt MC Master bu konu hakkında yaptığı yorumda ise, şirkette bir takım küçülmelere gidileceğini söyledi.

Diğer yandan Steve Kondik CyonegenMod ortaklarından birisi olarak, CyonegenMod için artık yolun sonuna gelindi diyerek bir paylaşımda bulunmuştu. Bu konu ise diğer ortaklar tarafından yalanlanmamıştı. Buna göre o zamanlar söylediği sözler geçerliliğini korumuş olduğunu öğrendik.

Mobil cihazlar konusunda 8 yıldlık bir geçmişe sahip olan CyonegenMod’un piyasada olmaması kötü bir sonuç olsa da Lieage projesi ile devam etmesi nasıl bir sonuç ortaya koyacak büyük bir merak konusu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK