Cyanogenmod 13 Yakında Geliyor!

Cyanogenmod 13 Yakında Geliyor!

0
PAYLAŞ

Android cihazlar için yaptığı özelleştirmeler ile ünlenen Cyanogen, Cyanogenmod 13 ve şirketin gelecek planlarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

cyanogenmod-13

Cyanogen ekibinin yaptığı açıklamaya göre Android 6.0 Marshmallow tabanlı Cyanogenmod 13, 2016’nın ilk aylarında kullanıma sunulacak. Yeni yazılım ile beraber bölgesel uygulamaların önü açılırken, geliştiricilere daha geniş özelleştirme imkanı sunulacak. Ayrıca üreticilerle anlaşmalı olarak sunulan CyanogenOS 13 güncellemesi de gelecek yılın ilk haftalarında telefonlara gönderilmeye başlanacak.

Toplantıda Cyanogenmod 13 dışında şirketin yeni planları hakkında da açıklamalar yapıldı. Android One projesinin kısmen özelleştirilmeye açılmasının ardından kolları sıvayan Cyanogen, 75$’dan ucuz fiyatlı giriş seviyesi cihazlar için özel üretilecek bir Android sürümü konusunda üreticilerle çalışmalara başladığını açıkladı. Android One projesi kapsamındaki Hindistan, Afrika ve Güney Amerika pazarlarından pay kapmaya çalışacak ünlü yazılım markası detaylı bilgi vermese de uzun vadede Android One’a rakip bir yazılım programı hazırlığında olabilir.

Cyanogenmod 12’de bulunan hatalardan dolayı pek çok hayranının tepkisini çeken Cyanogen, bakalım gelecek planlarında ne kadar başarılı olacak?

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK