CS:GO Haritasında Türk’leri Aşağılayıcı Detaylar!

CS:GO Haritasında Türk’leri Aşağılayıcı Detaylar!

0
PAYLAŞ

Sevilen FPS oyunlarından CS:GO’nun yeni topluluk haritası de_mikla’da Atatürk’ü ve Türk’leri aşağılayan detaylar konmuş. Tepki büyüyor.

CS:GO Haritasında Türk'leri Aşağılayıcı Detaylar!

Son dönemin en popüler oyunlarından birinde üzücü detaylarla karşılaşıyoruz. Yeni yayınlanan topluluk haritasını yükleyen Türk’ler şok oldu. de_mikla adlı haritada açıkça Türk’leri ve Atatürk’ü aşağılayan görseller yer alıyordu. Oyuna yerleştirilen bu easter egg’lerin kaldırılması için tepki bir anda çığ gibi büyüdü. Valve’in sorumlu tutulduğu olayın ilk anlarında Steam’de şikayet konusu açıldı ve change.org’da imza kampanyası toplanmaya başladı. Çok kısa sürede 5000’e yakın imza toplayan kampanyada şunlar yazılıydı:

Wildfire operasyonu ile oyuna eklenen yeni CS:GO topluluk haritası de_mikla’da çeşitli karalayıcı görseller bulunmakta. Yapımcı tarafından Ulusal liderimiz Atatürk başta olmak üzere ülkemiz bir 3. Dünya Ülkesi şeklinde lanse edilmesi gibi çeşitli grafik hakaretler mevcut. Bu harita bir Steam kullanıcısı tarafından üretilip oylamaya girerek Valve tarafından oyuna dahil edilmiş bir harita. Valve şirketinin harita üzerinde değişime gitmesi gerekmektedir.

Valve

Konu hala taze ancak tepkiler işe yaramış gibi görünüyor. Sözü geçen harita, Steam’den kaldırıldı. Konuyla ilgili yetkili bir ağızdan henüz açıklama gelmedi. Biz de böyle bir olayın tekrar yaşanmamasını temenni ediyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK