Corning Gorilla Glass 5’i Tanıttı

Corning Gorilla Glass 5’i Tanıttı

0
PAYLAŞ

Dünyanın önde gelen cam üreticilerinden Corning’in akıllı telefonların ekranlarında sıklıkla kullanılan Gorilla Glass serisi camlarının en güncel ve dayanıklı hali Gorilla Glass 5 tanıtıldı.

gorilla-glass-5

Cep telefonumuzun en çok etkileşime girdiğimiz yeri ekranıdır. O nedenle ekranın çizilmesini, zarar görmesini istemeyiz. Bunun için pek çok şey yapsak da, ekranın kendinden korumalı olması tercihimizdir genelde. Film kaplamak tüm ekran deneyimini öldürürken, kılıf da her zaman koruyamayabiliyor telefonu malum.

Peki Corning Gorilla Glass’ın getirdiği şey ne? Kolayca çatlayıp kırılabilecek ağır ve kalın cam ya da hemen çizilebilecek olan plastiğin aksine Corning Incorporated’ın geliştirdiği Gorilla Glass, 0,4mm kalınlığa kadar inebilen ve kimyasal olarak darbelere karşı güçlendirilmiş bir tür cam tabaka. Darbelere karşı son derece kuvvetli olmasının yanı sıra, kolay kolay çizilmemesiyle de göz dolduran Gorilla Glass, yalnıca cep telefonlarında değil; tabletlerde ve kimi televizyon ile dizüstü bilgisayarlarında da kullanılıyor.

Firmanın tanıttığı yeni cam teknolojisi önceki sürüme göre 1.6mt yükselikten düştüğünde %80 daha başarılı sonuçlar ortaya koyuyor. Dünya üzerinde 40’tan fazla markanın 1800 modelinde yaklaşık 4.5 milyar cihazda kullanılan Gorilla Glass bu güveni ve başarıyı sürdürmek adına çalışmalarına hız vermeden devam ediyor ve minimum incelikte maksimum dayanıklılığı sunuyor.

Otomotiv sektöründe yer alan firmaların da bu camı kullanabilmek için firmayla görüştüğü de gelen bilgiler arasında. Rüştünü ispatlamış firmanın gelişen teknoloji ile birlikte cama hayat vermeyi amaçladığı ve bu kapsamda akıllı cam teknolojileri üzerinde de çalıştığı biliniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK