Comodo’dan İlginç Hackleme Haberi

Comodo’dan İlginç Hackleme Haberi

0
PAYLAŞ

Bundan tam 135 yıl önce Edison tarafından keşfedilen elektrikli aydınlatma, online güvenlik sistemleri üreticisi Comodo tarafından hacklendi. Siber güvenlik konusundaki açıklıklara dikkat çeken firma yetkilileri,Türkiye’nin siber güvenlik konusunda dışarıya bağlı olmaktan bir an önce kurtulması gerektiğinin altını çiziyor.

Bireysel ve kurumsal kullanıcıların tüm güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan online güvenlik sistemleri üreticisi Comodo,internete bağlanan sistemlerin sayısının artışını ve bu sistemlerin siber saldırılara karşı savunmasız olduğunu göstermek adına internete bağlanabilen bir lambayı hackledi.edison.patent

14 Ekim 1878 ‘de ‘Elektrikli Aydınlatma Sistemlerinin İyileştirilmesi’ konusunda ilk patent başvurusunu yapan Edison bile bugünleri öngöremezdi. İcadı artık akıllı telefonlarımızdaki bir uygulama ile yönetilebilen ve birbirine bağlı dev bir sistemler ağının parçası. Bilgisayarlarımız, telefonlarımız, güvenlik sistemlerimiz, arabalarımız, televizyonlarımız, saatlerimiz gibi hayatımızın en önemli bileşenleri artık İnternet’e bağlı. Bu gelişmeler siber saldırıların hayatımıza etkilerinin de artmasına neden olmaktadır.

 

TV İzleme Alışkanlığı Değişiyor

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK