Çift Sim Kartlı Android Telefonu: Huawei U8520

Çift Sim Kartlı Android Telefonu: Huawei U8520

0
PAYLAŞ

Çin’li üretici Huawei, son dönemde Android’li akıllı telefonlarıyla ülkemizde de bir hayli popüler.Yeni modellerini arka arkaya duyurarak tüm dünyanın dikkatini çekmeye başlayan şirket, yine bir Android’li telefonu duyurdu.

Bu cihazın türevlerinden farkı ise çift sim kart desteğine sahip olması. Avustralya’da duyurulan telefonun özellikleri arasında 600MHz işlemci, 3.2 inçlik 480×320 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran, 3.2 megapiksel kamera gibi donanımlar yer alıyor.


Tek sim yuvası için 3G desteğine sahip olan akıllı telefon, diğer sim kart için sadece GPRS ve EDGE desteğini üzerinde taşıyor. Şimdilik Avustralya’da duyurulan ve başka bölgelerde satılıp satılmayacağına dair bilgi verilmeyen cihazın, Avrupa, Kuzey Amerika ve bazı Asya ülkelerinde satılacağı konuşuluyor. 265$’lık bir fiyat etiketine sahip olan telefon, tüm Google servislerini fr üzerinde taşıyor.

Bilindiği gibi Android’in ön tanımlı olarak çift sim kart desteği mevcut değil. Android 4.0 duyurulmadan önce de bunun gelebileceğine dair bir takım söylentiler ortaya çıkmıştı. Huawei bu desteği şimdilik özel bir yazılım ile gerçekleştirmiş.

.: Çift sim kartlı bir Android telefonu kullanmak ister misiniz?

Yazarın Twitter adresi için buraya tıklayın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK