Casio’dan Akıllı Saat Hamlesi

Casio’dan Akıllı Saat Hamlesi

1
PAYLAŞ

Dijital kol saatleri konusunda Casio’nun tecrübesi tartışılmaz. Son dönemde mobil cihazların da etkisiyle dijital saatlerin önemi ciddi oranda düşmüş durumda. Bu duruma bir çözüm getirmek isteyen Casio, efsanevi G-SHOCK modelini akıllı hale getirerek kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Yeni G-SHOCK GB-6900 serisi saatler, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden iletişime geçerek gelen aramaları bildirme, e-postalardan haberdar etme, mesaj uyarıları görüntüleme gibi işlevler sunuyor. Bunun yanında telefonunuzun saat ve tarihini ayarlama, alarm kurma ve alarm sesini değiştirme gibi işlemleri saat üzerinden yapabilme gibi olanaklar da sağlanıyor.

Tüm bu işlevleri Bluetooth üzerinden sağlayan saatler için pil konusu kafalarda soru işareti uyandıracaktır muhtemelen. Bu konuya dair de açıklamalarda bulunan Casio, Bluetooth üzerinden enerji tüketim değerlerinin çok düşük olduğunu ifade ediyor. Yeni saatler, standart CR2032 piller ile 2 yıla kadar kullanım süresi sağlayabiliyormuş. Ürünlerin öncelikli olarak Japonya’da 16 Mart 2012’de satışa sunulacağı belirtilmiş.

>> Bu saatlerden satın almayı düşünür müsünüz?

Yazarın Twitter adresi için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK