Brose Visionbike Alışılmışın Dışında Bir Elektrikli Bisiklet!

Brose Visionbike Alışılmışın Dışında Bir Elektrikli Bisiklet!

0
PAYLAŞ

Eurobike 2016 fuarında görücüye çıkarılan Brose Visionbike çok motorlu elektrikli bisiklet olarak karşımıza çıkıyor fakat özellikle tasarım kısmında alışılmışın dışında çizgileriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Bisikletin icadı konusunda tarihçiler arasında tam bir fikir birliği yoktur ve ileri sürülen tarihler tartışmalıdır. Bisiklet, tek bir mucit tarafından icat edilmemiş, tarih içerisindeki pek çok farklı çabanın bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Leonardo da Vinci’ye ait olduğu ileri sürülen 1492 tarihli bir bisiklet karalamasının 1960’larda Codex Atlanticus’a eklenmiş sahte bir çizim olduğu anlaşılmıştır.

Ulaşım konusunda önemli bir araç olan bisikletlerin gelişen teknoloji ile birlikte elektrikli motorlar sayesinde güç harcamadan kullanımları mümkün hale gelmeye başladı. Motosiklet gibi araçların aksine herhangi bir ehliyet ya da kullanım lisansı gerektirmemesi ve yakıt masrafının minimum düzeyde olması da bu elektrikli bisikletleri cazip hale getiren diğer unsurların arasında yer alıyor.

Klasik bisiklet tasarımına elektrikli motorları gövdeye ekleyerek yeni bir yön veren firmanın ortaya çıkardığı sonuç gerçekten ilgi çekici. Elektrikli motorları koruyan bölgenin ergonomik tasarımı bisiklete ayrı bir hava katıyor.

Bisikletin üretim aşamasında 3D yazıcılardan da faydalanılarak kusursuz tasarım ortaya çıkarılmış. Mercedes ve Porsche tasarımcılarından da destek alınarak hazırlanan tasarımın gelecekte üretilecek bisikletler için de önderlik edeceği tahmin ediliyor.

Borse’nin kullandığı yeni teknolojiler ile hırsızlığa karşı da korumalı yapısı bulunan bisikletin yapısı bir bütünü andırıyor.