BMW X2 Konsept Tasarımı Tüm Dikkatleri Üzerine Çekiyor 

BMW X2 Konsept Tasarımı Tüm Dikkatleri Üzerine Çekiyor 

0
PAYLAŞ

Alman otomotiv devi BMW’nin Paris Motor Show’da ziyaretçilerin beğenisine sunduğu BMW X2 Konsept, bir anda X serisinin en dikkat çekici üyesi olmayı başardı.

bmw-x2-2-scroll-com-tr

 

BMW’nin coupe formülü SUV’u X2, sadece markanın 1’den 6’ya kadar olan X serisinde, boş olan 2 numarayı tamamlamakla kalmıyor, aynı zamanda UKL2 adı verilen, bir sonraki kuşak X1 ve MINI Countryman’la aynı platformu kullanıyor, 4 çeker seçeneği de bulunan araç standart olarak önden çekişli olarak geliyor.

Paris’te tanıtılan X2 Concept, BMW’nin büyüyen ürün gamına bir başka coupe’leştirilmiş crossover eklemeye niyetli olduğunun sinyallerini veriyor. X2, en azından konsept formuyla, temel aldığı ikinci jenerasyon X1’den çok daha heyecan verici görünüyor. X4 ve X6 gibi modellerinin varlığı, coupe esintileri taşıyan crossover segmentinin büyük bir pazar olduğunu kanıtlıyor; bu yüzden BMW bu seriye daha uygun fiyatlı üçüncü bir model ekleyerek crossover coupe pazarında daha büyük bir pay sahibi olmak istiyor.

bmw-x2-concept-scroll-com-tr

BMW, aracın üretim versiyonunun ne zaman tanıtılacağına dair henüz bir detay paylaşmadı; ancak cesur tasarımlı X2’nin önümüzdeki senenin sonunda veya 2018’de piyasaya girerek Mercedes GLC Coupe’a rakip olması bekleniyor.

Araç üretime girdiği dönemde küçük kardeşi X1’le birçok donanım özelliğini paylaşacak. Üç ve dört silindirli turbo beslemeli motoru bulunacak olan araç xDrive isimli dört tekerlekten çekiş seçeneğine de sahip olacak. BMW’nin 2 serisinde yer alan otomobillerin aksine BMW X2 çok daha sportif ve agresif bir yapıya sahip. LED farları, 21 inç 3D tasarıma sahip jantları ve aracın gövdesinde yer alan BMW logosuyla X2 crossover kategorisinde oyunun kurallarını baştan yazacak gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK