Bluetooth 5 Çıktı!

Bluetooth 5 Çıktı!

0
PAYLAŞ

En son Bluetooth 4.2 teknolojisi ile birçok iş yaptığımız bir gerçektir. Artık 4.2 geride kalacak ve yerini Bluetooth 5 alacak. Bilindiği üzere kablosuz hizmetin en iyi teknolojisini sunan Bluetooth 5 versiyonu ile daha hızlı ve daha uzun mesafelerde etkili olacak. Geliştirilen bu sistemle birlikte en çok tercih edilenler arasında yerini alacak.

Bluetooth 5 Tamamen Hazır!

4.2 teknolojisini geride bırakacak teknolojinin adı Bluetooth 5 kullanıma hazır olduğu açıklandı. Açıklama ise Bluetooth teknoloji geliştiricisi Bluetooth Special Interest Group ( BSIG ) tarafından geldi. Açıklamada üstünde çalıştığımız Bluetooth 5 artık kullanıma hazır denildi.

Bluetooth 5 Bize Ne Kazandıracak?

Mevcutta kullandığınız cihazların üzerine bulunan Bluetooth 4.2 versiyonu kullanmaktasınız. 5 versiyonu ile tanıştığınızda gerçek farkı çok iyi anlayacaksınız. Bizler bu konuda birkaç örnekleme yapacak olursak eğer; 4.2 versiyondan tam dört kat daha hızlı sinyal alışverişi yapılabilecek. Buda gönderilen verilerin daha hızlı olacağına işaret etmektedir. 4.2’ye göre daha hızlı olan bu teknolojik gelişme ile artık kablosuz veri transferleriniz daha hızlı bir şekilde karşı tarafa gidecek.

bluetooth-5

Nesnelerin interneti Olacak!

Bluetooth 5’in asıl amacı internet kategorisindeki nesnelerin Bluetooth’a geçmesi sağlanacak bu kapsamda, akıllı kameralar, termometreler ve ağırlık tartıları gibi nesneler ile Bluetooth eşleşecek ve bu sayede hızlı bir veri alışverişi sağlanacak.  Bu sayede internet ile nesneleriniz birbiriyle iletişim halinde olacak. Kısacası kendi evinizi akıllı ev haline dönüştürebileceksiniz.

Evinizde, işyerinizde ya da diğer kablosuz ağların yoğun olarak kullanıldığı alanlarda Bluetooth bağlantısının kesilmesi ya da parazitlerin oluşmasının önüne Bluetooth 5 ile geçileceği öne sürülüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK