BitTorrent iOS AppleTV Ve Android Uygulaması Çok Yakında

BitTorrent iOS AppleTV Ve Android Uygulaması Çok Yakında

0
PAYLAŞ

Arşivci insanların vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alan BitTorrent çok yakında iOS, AppleTV’de yerini alıyor. Google Play Store uygulaması ise şuanda  Kullanıcıların artık sadece bilgisayarları başında değil hareket halindeyken de içeriklere erişebilmesini amaçlayan BitTorrent, Spotify ve Apple Music’e rakip olmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını belirtiyor.

1b-bt-now-logo-grid.0.0-980x420

BitTorrent internet üzerinden dosya paylaşım yazılımına ve aynı tekniği kullanan dosya takas sistemine verilen isimdir. Diğer paylaşım programlarından farkı sabit olmayan bağımsız sunucu tanımlama dosyaları sayesinde sabit bir sunucuya ihtiyaç olmaksızın paylaşıma devam etmesidir.

Doğrudan indirmekten farklı olarak, dosyayı indiren kişiler indirme esnasında indirdiği kadarını diğer kullanıcılara paylaşmaktadır. Torrent protokolü, çoğunlukla büyük boyutlardaki dosyaların paylaşımında kullanılır.

Torrent indirebilmek için μTorrent, Bitcomet, BitTorrent, Azureus, Flashget, LimeWire vb. istemci yazılımlara ihtiyaç vardır. Ayrıca dosyaları indirebilmek/paylaşabilmek için torrent dosyası denilen, uzantısı .torrent olan 2-500 Kb büyüklüğünde dosyaları indirmeniz gerekmektedir. Güncel yöntemlerde magnet link adı verilen linkler aracılığıyla .torrent dosyasına ihtiyaç kalmamıştır.

Görüldüğü gibi internet üzerinde bir çok yasa dışı dosya paylaşım seçenekleri mevcut ve BitTorrent’in farkı da tam olarak burada ortaya çıkıyor. Sanatçılar yapımcılar gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor ve artık albümlerini doğrudan hayranlarının erişimine açıyorlar. Bu sayede kaset,cd gibi bir çok maliyetten kurtulurken erişim kolaylığı da sağlamış oluyorlar.

BitTorrent aracılığı ile erişim sağladığınız içerikler yasal kısıtlamalara uygun ve güvenilir. Mobil uygulamalar ve AppleTV uygulaması sayesinde anında içeriğe erişebilecek ve indirdiğiniz şarkıyı dinleyebilecek videoyu izleyebileceksiniz.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK