Bitdefender Zimuse Virüsünü Temizliyor

Bitdefender Zimuse Virüsünü Temizliyor

0
PAYLAŞ

Bitdefender, bir solucanın yayılma mekanizmasını ve bir virüsün yıkıcı davranışını birleştiren yeni bir e-tehdit için kaldırma aracı yayınladı. Zimuse, bu virüsün bilenen iki varyantı bilgisayara masum bir IQ testi olarak gizlice veya kendiliğinden açılan bir ZIP’li arşiv aracılığıyla girer.

Yürütme üzerine, kötü amaçlı yazılım, A varyantı için 40 gün sonra ve B varyantı için 20 gün sonra, çıkarılabilir medya üzerinden yayılmak ve mevcut bütün sürücülerin MBR ‘si üzerine yazmak için harekete geçer. IQ testi, mail, torrent siteleri, ağ paylaşımları veya dc hubları gibi değişken yerlerden gelebilir. Her zaman olduğu gibi, güvenli olmayan sitelerden veya düşük güvenli olanlardan dosyalar indirmek veya açmak, bu virüsü yanlışlıkla yüklemek açısından yüksek risk taşımaktadır.

Bulaşma ve aktif olması arasındaki gün sayısının çokluğu, bu virüsün izlenmesini özellikle zorlaştırır. Bitdefender’ in bu virüs için temizleme aracı: buradan bulunabilir.

Bu virüs tarafından enfekte olduğundan şüphelenen kişiler, 30 saniyeden daha az sürede, bir hızlı tarama çalıştırabilirler. Tarama Bitdefender Zimuse web sitesinden veya buradan yapılabilir.

Zimuse Kaldırma Talimatlarının İçeriği:
1. Kaldırma aracının indirin. ( .exe dosyası – 201 KB )
2. Windows XP’ de sınırlı bir kullanıcı olarak çalışanlar, “Zimuse-removal-tool.exe” programına sağ tıklayıp “Run as Administrator” ( Yönetici olarak çalıştır) seçmeli ve sorulduğunda yönetici hesabı için kimlik bilgilerini girmelidir.
3. Bitdefender, temizleme sona erdikten sonra sistemin yeniden başlatılmasını önermektedir. Bilgisayarınızı yeniden başlatmalısınız.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK