Bir Telefon İnsan Öldürebilir mi?

Bir Telefon İnsan Öldürebilir mi?

0
PAYLAŞ

İşte bu sorunun cevabını geçtiğimiz gün Hindistan’lı gazeteci arkadaşlarımız tüm dünyaya duyurdu. Bir cep telefonu katiliniz olabilir. Evet, yanlış duymadınız bir cep telefonu yüzünden Hindistan vatandaşı 25 yaşındaki  Dhanji Damor geçtiğimiz Cuma günü hayata gözlerini yumdu. Hindistan’ın Gujarat eyaletinin Panchmahal bölgesinde gerçekleşen olay şöyle.  Dhanji Damor adındaki telefon sahibi telefonunun pili bitmesi üzerine şarja takmış ve telefonuyla görüşme yaparken elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetmiş. Hindistan gazeteleri telefonun markasını Shanzai olarak açıklamış. Ama Shanzai Çin’de bir bölgenin adı ve bu bölgede dünyada çok satan telefonların çakması olarak tabir edilen klon telefonlar üretiliyor. Dhanji Damor’da markasız ve klon olarak tabir edilen bu cep telefonlarından birine sahipmiş.
Hindistan hükümetinin yaptığı açıklamaya göre, tanıkların verdiği ifadeler Dhanji Damor’ın telefonla görüşme yaparken yere düştüğü ve hemen hastaneye kaldırıldığı yönünde. Hastanenin verdiği rapora göre Dhanji Damor elektrik çarpması yüzünden kalp krizi sebebi ile hayatını kaybetmiş. Bu raporların ardından Hindistan hükümeti Dhanji Damor’ın kullandığı telefonu ve şarj aletini incelemeye almış durumda. Bilirkişilerden gelecek raporlara göre bu ölümün neden ve nasıl gerçekleştiği açıklanacak.

Bilindiği gibi ülkemizde de bu tarz çakma diye tabir ettiğimiz klon telefonlar düşük ve cezbedici fiyatları ile tıpkı Hindistan’da olduğu gibi oldukça ilgi görüyor. Çin malı telefonlar olarak adlandırılan bu ürünleri alırken bir daha düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Adı sanı bilinmeyen ürünlerden ve yan sanayii şarj aletlerinden uzak durum. Üç kuruş kar yapacağım derken sağlığınızdan veya hayatınızdan olmayın.

Çin malı çakma telefonlara kanmayın

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK