Beyaz Saray, Android’i Test Ediyor

Beyaz Saray, Android’i Test Ediyor

0
PAYLAŞ

Beyaz Saray‘ın BlackBerry yerine Android‘i kullanmaya başlayabileceği ortaya çıktı. Android cihazların test edildiği de ortaya çıktı.

Beyaz Saray ve ABD Hükümeti bildiğini gibi uzun süredir BlackBerry markalı telefonları kullanmaktaydı. BlackBerry’nin en büyük müşterilerinden olan Beyaz Saray’ın Android telefonları kullanabileceği ortaya çıktı. Wall Street Journal’ın yayınladığı habere göre yetkililer LG ve Samsung’un modellerini test ediyorlar. Ayrıca ABD Savunma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada Beyaz Saray’ın farklı mobil cihazların test edildiği söylendi. BlackBerry‘nin büyük hayranlarından biri olan Başkan Obama’nın bu testlere katılmadığı bilgisi de yerini almakta.

Beyaz_saray_android_blackberry_scrol

ABD’de hükümetin bazı bölümleri iPhone ve Android modelleri kullanmaya başladığı ve Pentagon’un da Apple ve Samsung’un özel olarak üretilen güvenli modellerinin de kullanışına izin verdiği biliniyor. Bunun yanında Android’in kullanılmaya başlanılsa bile saf Android kullanılmayacağına kesin gözüyle bakıyor. Daha güvenli Android akıllı telefonların Beyaz Saray‘da yerini alıp almayacağı ile beraber BlackBerry ürünlerinin kullanılmaya devam edilip edilmeyeceği merakla bekleniyor.

Amazon’dan 6 Kameralı Akıllı Telefon!

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK