Battlefield 1 Haritasında Çanakkale Sürprizi!

Battlefield 1 Haritasında Çanakkale Sürprizi!

0
PAYLAŞ

Electronic Arts’ın savaş oyunu serisi Battlefield, serinin yeni oyunu Battlefield 1 ile çıtayı yükseltmekte kararlı gözüküyor. İddialı tanıtımıyla oyun severleri heyecan ve merak içinde bırakan oyunun Çanakkale iddiası, yayınlanan oyun içi harita ile resmen doğrulandı.

battlefield 1

Battlefield 1’in tanıtım videosunda Anzak Koyu’na benzer bir yer görüntülenmişti. Türk oyun severler ise bu kareyi oyunda Osmanlı Devleti ve Çanakkale Savaşı ile ilgili özel bir bölümün olabileceği şeklinde yorumlamıştı. Birinci Dünya Savaşı’nda geçecek oyunun çevrimiçi haritası, Reddit üzerinden bir kullanıcı tarafından sızdırıldı. Sızdırılan haritada Anzak Koyu ve çevresi bir görev haritası üzerinde görüntüleniyor. Bu da Battlefield 1’de Türk topraklarının da yer alacağını resmen doğruluyor.

21 Ekim’de oyuncular ile buluşacak olan Battlefield 1, toplamda 9 farklı haritadan oluşacak. Çanakkale Savaşı’nın kaderinde rol alan gemilerin de görevlerde yer alacağı oyunun haritaları arasında ANZAC Cove, Gaza Sands, Siege of Damascus, Asiago Offensive, Stalemate, Argonne Shade, Garden Twilight, Operation Castlewick ve Scorched Earth yer alıyor. Bu haritalardan ANZAC Cove, Gaza Sands ve Siege of Damascus’un Osmanlı-Anzak savaşlarını konu alacağını da belirtelim.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK