Bankalardan 4.5G İçin Mobil Bankacılık Uyarısı

Bankalardan 4.5G İçin Mobil Bankacılık Uyarısı

0
PAYLAŞ

Özellikle veri transferinde çok büyük bir hız artışı sağlayacak olan 4.5G teknolojisi, 1 Nisan 2016’dan itibaren ülkemizde kullanılabilir olacak. Bu teknolojiyi kullanacak kullanıcıların 4.5G uyumlu SIM kartlara geçmesiyle harekete geçen bankalar, güvenlik amacıyla gönderilen mobil bankacılık SMS blokelerinin nasıl kaldırılacağı ile ilgili müşterilerini bilgilendirmeye başladı.

mobil bankacılık

1 Nisan’da geçilecek olan 4.5G teknolojisi öncesinde bankalar adeta kırmızı alarm seviyesine geçti. Bankaların internet ve mobil bankacılık sistemlerinde kullandığı tek kullanımlık şifreler, tek bir SIM karta kayıtlı olduğu için yeni SIM kartlara gönderilemiyor. Özellikle internet ve mobil bankacılık kullanıcılarının artan şifre bloke şikayetlerine karşı hareketen geçen bankalar da SIM kart değişikliği yapan müşterilerini blokeyi nasıl kaldıracakları ile ilgili bilgilendirmeye başladı.

Bankalara göre farklılık gösteren mobil bankacılık SIM kart blokesi kaldırma işlemleri; bankaların telefon çağrı merkezleri, ATM’ler ya da şubeler üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Pek çok bankanın SMS ve internet sitelerinden yaptıkları duyurulara göre müşterilerinin olası bir mağduriyetle karşılaşmamaları için SIM kart değişikliğinin ardından bankalara blokenin kaldırılması hakkında bilgi verilmesi tavsiye ediliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK