Audi, Sürücü Destek Sistemiyle Bir İlke İmza Attı

Audi, Sürücü Destek Sistemiyle Bir İlke İmza Attı

0
PAYLAŞ

Audi, uzun süredir üzerine çalıştığı bir hizmeti 2017 yılında faaliyete geçirecek. Audi ‘’ Bilgi Sistemi ‘’ adı altında bir ilke de imza atmayı başarmış olacak.

Audi uzun zamandan beri geliştirmekte olduğu sürücü destek sistemi adı altında ‘’ Trafik Işığı Bilgisi ‘’ Amerika’nın Las Vegas şehrinde kullanıcılarına sunmayı başardı. Bu hizmeti ilk olarak resmi kayıtlarda genel kulanım bazında kullanıcılarına sunan üretici olarak adını da duyurmuş oldu.

audi

Hangi yılda ve hangi araç modelinde bu hizmet olacak sorusunun cevabını arayanlar için; A4 ve Q7 Allroad serilerinin Audi Connect Prime modellerinde sunulacak olan bu hizmet 2017 yılı itibariyle geçerli olacak. Özetle bu araç modellerinden sipariş verecek kişiler bu özellikle tanışmış olacaklar.

Audi Destek Sistemi Nedir?

Araç içerisinde seyir halindeyken bulunduğunuz bölgedeki trafik ışıklarına yaklaştığınızda, 4G – LTE sisteminin entegre edilesiyle Head – Up ekranına ya da araç içi entegre edilmiş sürücü bilgi ekranına yansıtan bir sistemdir. Bu sistem ile trafik ışıklarını bilinçsiz bir şekilde geçmek ya da hızlı bir şekilde yolda seyir halindeyseniz önceden ‘’ trafik ışıkları ‘’ var diye uyaran sistem sayesinde daha temkinli sürüş yapabileceksiniz.

Ayrıca kırmızı ışıkta beklerken sürücü bildirim ekranında kırmızı ışığın ne zaman yeşil renge döneceğini belli bir süre geri sayım yaparak sürücüye bildirmektedir. Audi tarafından gerçekleştirilen diğer bir gelişme ise otomatik pilot sistemi ilerleyen yıllarda önümüze çıkacak araba teknolojisi süreci olacaktır.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK