Asus’un ZenUI Arayüzü Android 4.3 Ve Üzeri Cihazlar İçin İndirilebilir Durumda

Asus’un ZenUI Arayüzü Android 4.3 Ve Üzeri Cihazlar İçin İndirilebilir Durumda

0
PAYLAŞ

Asus’un akıllı telefonlarında kullandığı ZenUI arayüzünü artık Android 4.3 ve üzeri sürüme sahip tüm Android kullanıcıları cihazlarında deneyimleyebilecek. Asus’un arayüzünü Google Play Store üzerinden cihazınıza indirebilirsiniz.

Asus_ZenFone2-Software-Lock_Home_Screen

ASUS, 1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi. Dizüstü Bilgisayar, Anakart, LCD Panel, Ekran Kartı gibi geniş bir üretim ağına sahip olan şirket özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir. Kaliteyi, teknolojiyi ve sağlamlığı ön plana çıkarmayı amaçlayan şirket bunu sloganına da yansıtmış ve bu doğrultuda satış yapmaya devam etmektedir.

Son dönemde ürettiği akıllı telefonlar ile de sıkça gündeme gelen Asus’un ürettiği cihazlarında kullandığı mobil arayüz olan ZenUI sade ve şık tasarımı ile bir çok kişinin beğenisini kazanmış durumda.

Arayüzü telefonunuza yüklediğinizde dilerseniz standart Android ara yüzlerinde olduğu gibi uygulama çekmecesi olarak adlandırılan versiyonu, dilerseniz de son günlerde popüler olan iOS benzeri yapıyı kullanabilirsiniz. Oldukça hızlı çalışan arayüz sayesinde cihazınızın sıkıldığınız arayüzünü değiştirebilir Asus deneyimi yaşayabilirsiniz.

Android cihazlarda launcher adı verilen arayüz değiştirme ve farklı temalar sunan uygulamalar oldukça yaygın. Fakat bu programlar aracılığı ile indirilen temalar genellikle tam anlamıyla cihaza adapte edilmemiş oluyor dolayısıyla ikonlar ve arayüz geçişlerinde zaman zaman aksilikler yaşanabiliyor.

Kısa bir süre önce yaptığımız haberimizde HTC’nin Sense arayüzünü tüm Android kullanıcılarının kullanımına sunacağını belirtmiştik. Asus elini HTC’den daha hızlı tutarak ZenUI’yı kullanıcıların beğenisine sundu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK