Asus’un Yeni Gözdesi VivoBook Test Merkezimizde

Asus’un Yeni Gözdesi VivoBook Test Merkezimizde

0
PAYLAŞ

Ekran boyutları 11.6 inç ila 14 arasında değişen ASUS’un yeni VivoBook’ları geçtiğimiz dönemde kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bizde sizler için S400C modelini mercek altına aldık. 

Windows 8 için optimize edilmiş olan ASUS VivoBook S400C son derece dikkat çekici bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Ürünün dokunmatik ekran desteğini elinize aldığını ilk anda anlıyorsunuz. Ekran normal dizüstü bilgisayarlara göre biraz kalın, fakat bunun sebebi ekranın tümüyle cam olması ve bu sayede normal panellere göre daha sağlam yapıda sunulması.

ZENBOOK gibi diğer ASUS ürünlerine uyum gösterecek şekilde aynı kavisli tasarıma sahip bu yeni ürünün ana gövdesinin dayanıklı olmasının yanı sıra zarif bir görüntü de sunan metal malzeme ile  yapılandırılmış. Ürünün kenar bölümleri kullanıcısına rahatlatıcı bir duygu uyandıracak şekilde yuvarlak ve yumuşak olarak tasarlanmış. VivoBook’un birincil amacı, Windows 8 için optimize edilmiş tamamen sezgisel bir dokunmatik kullanım deneyimi sağlamak. S400C’nin ekranı son derece hassas, çok-noktalı dokunmatik panel ile birlikte tasarlanmış bu sayede ASUS Smart Gesture teknolojisiyle birleşerek pürüzsüz temas girişini destekliyor. Ürün ile geçirdiğini ilk saatlerde dokunma özelliğini fazlasıyla kullanmıyorsunuz. Fakat birkaç gün sonra dokunmak sizin için vazgeçilmez bir bilgisayar deneyimi oluyor ve hatta normal bir bilgisayara geçtiğinizde eliniz hemen ekrana giderek komut girmek istiyorsunuz. Tabii ki bunu ilk dokunuştan sonra anlayarak VivoBook’un verdiği dokunmatik deneyimin değerini bir daha anlıyorsunuz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK