Asus’un 3. Nesil Akıllı Saati ZenWatch 3 Tanıtıldı

Asus’un 3. Nesil Akıllı Saati ZenWatch 3 Tanıtıldı

0
PAYLAŞ

Asus 3. nesil akıllı saatini Almanya’da düzenlenen IFA 2016’da tanıttı. Zenwatch 3, geçmiş modellere göre tasarımsal anlamda büyük farklılıklar ile geliyor.

Asus ZenWatch 3 Tanıtıldı
Mayıs ayında 3. Nesil Zenfone’larını tanıtan Asus, Zen 3 ekolojisini tamamlamak adına yeni akıllı saati Zenwatch 3’ü tanıttı. Asus ilk iki akıllı saat modelinde dikdörtgen tasarımı tercih ederken 3. nesil akıllı saatinde yuvarlak tasarıma geçiyor. Asus, Zenwatch 3’te fotoğrafta görüldüğü üzere 3 farklı renk seçeneğini kullanıcılara sunuyor. Ayrıca şirketin pek fazla tercih etmediği ya da bir tane koyduğu düğmelerden bu kez sağ tarafa 3 adet yerleştirilmiş durumda. Cihazın sadece 10 mm kalınlığında olduğunu ve bu detay ile de öne çıktığını söyleyelim.

1.39 inç boyutunda 300×300 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED bir ekran ile geliyor Zenwatch 3. Cihazda 512 MB RAM, 4 GB da dahili depolama bulunuyor. 340 mAh kapasiteli batarya ile 3 gün varan kullanım sağlanırken yeni akıllı saatin sadece 15 dakikada bataryasının %60’ını doldurduğunu belirtelim. Ayrıca işletim sistemi kısmında akıllı saatler için hazırlanan Android Wear 2 sürümünü kullanan akıllı saatin monotonluktan sıkılan kullanıcıları için 50 farklı arayüzü bulunuyor.

Asus’un yeni akıllı saati 316L kalite paslanmaz çelik malzemesi ile üretilmiş ve kayış kısmı da tamamen deri. Ancak cihazda toza ya da suya karşı herhangi bir dayanıklılığı söz konusu değil. Zenwatch 3’ün fiyatı ise 229 Euro olarak açıklandı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK