Asus Zenfone Ailesi Türkiye’de

Asus Zenfone Ailesi Türkiye’de

0
PAYLAŞ

Asus’un 3 farklı boyuttan oluşan Zenfone akıllı telefon ailesinin Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. İşte karşınızda 4, 5 ve 6 inç boyutundaki Zenfone modelleri.

Ünlü OEM parça ve bilgisayar üreticisi Asus, son yıllardaki başarılı tablet modellerinden sonra akıllı telefonlara odaklanmaya başlamıştı. Akıllı telefon tarafında şimdiye kadar ki en iddialı ailesi Zenfone, Türkiye’de resmen lanse edildi.

4, 5 ve 6 inçlik 3 farklı modelden oluşan Asus Zenfone ailesinin en dikkat çeken yanı, Intel’in Clover Trail+ mimarisini kullanan mobil işlemcileri. Daha çok Qualcomm Snadpragon, MediaTek, Samsung Exynos, Allwinner ve Tegra gibi işlemcilerin kullanıldığı mobil alanda, Intel’in yeni nesil Atom işlemcileriyle şansını deneyecek olan Asus, iddialı bir tanıtım yaptı.

Zenfone 4

Serinin en ufak ekranlı modeli olan 4 inçlik Zenfone, adından da anlaşılacağı gibi 4 boyutunda 480×800 piksel çözünürlükte bir ekran yer alıyor.

1.2GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Intel Atom Z2520 işlemciden gücünü alan cihaz 300MHz saat hızında çalışan çift çekirdekli Power VR Series 5 544 grafik birimi barındırıyor. Modelde 1 GB RAM, 5 Megapiksel arka kamera, VGA çözünürlükte ön kamera, 1200mAh gücünde batarya, Android 4.3 işletim sistemi gibi özellikler bulunuyor. Cihaz ile ilgili en büyük soru işareti ise bataryası diyebiliriz.

zenfone4_1

Zenfone 5

Zenfone 5 modelinde, adından da anlaşılacağı gibi 5 inçlik 720p IPS+ ekran yer veriliyor. 1.6 GHz saat hızında çalışan Intel Atom Z2560 işlemci ve çift çekirdekli 400MHz saat hızında çalışan PowerVR Series 5 544 grafik biriminden yana tercih yapılmış.

Model bunun haricinde 2GB RAM, 8 Megapiksel çözünürlükte arka kamera, düşük ışıkta kaliteli resimler çekebilmeyi sağlayan PixelMaster teknolojisi, 2 Megapiksel çözünürlükte ön kamera, 2110 mAh batarya, Android 4.3 işletim sistemi şeklinde özelliklere sahip.  Özellikle dün Boğaz’da bulunan Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilen etkinlikte, gece Boğaz fotoğrafı çekerek yaptığımız gözlemlere göre Zenfone 5 ve 6’nın karanlık çekim performansının başarılı olduğunu gördük. Zaten firma Panasonic ve Sony’nin kamera çözümlerine cihazlarında yer veriyor.
ZenFone5_Family_2

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK