Asus ZENBOOK NX500 Duyuruldu

Asus ZENBOOK NX500 Duyuruldu

0
PAYLAŞ

ASUS ZENBOOK Ultrabook serisinin yeni amiral gemisi ZENBOOK NX500’ü duyurdu.

ZENBOOK’un klasik tasarımını yansıtan NX500, tamamen alüminyumdan üretilen kasa ev sahipliğinde karşımıza çıkıyor. ASUS VisualMaster ekran teknolojisini ilk kez gün yüzüne çıkaran NX500, zor seviyede doğal ve canlı renk üretimine olanak tanıyan, 3MQDEF (kuantum nokta iyileştirme filmi) teknolojisi ile donatılmış, dünyanın ilk 15,6 inç 4K / UHD (Ultra HD) dokunmatik ekranına sahip.

NX500 dördüncü nesil, güçlü Intel Core i7 işlemci ve en güncel NVIDIA GeForce GTX 850M ekran kartı sayesinde sorunsuz çoklu işlev, akıcı 4K / UHD video oynatma ve tepki hızı yüksek oyun anlayışını aynı bünyede buluşturuyor.

Yeni ASUS VisualMaster ekran teknolojisine sahip ilk ASUS ürünü olma özelliğine sahip ZENBOOK NX500 bu yönüyle olağanüstü ayrıntı, netlik, kesinlik ve canlı renkler sunabiliyor. NX500’de bulunan 15.6 inç IPS dokunmatik VisualMaster ekran 4K / UHD çözünürlük sunarak çarpıcı görüntüler sunuyor. NX500, %100 NTSC, %108 Adobe RGB ve %146 sRGB olmak üzere ultra genişlikte renk gamına olanak tanıyan kuantum noktaları kullanan 3M QDEF teknolojisi ile donatılmış, dünyanın ilk 15.6 inç dizüstü bilgisayar ekranına sahip. NX500 bu yönüyle beklentilerin çok ötesinde bir aralıkta renkler ve tonlar sunarak görüntüleri çok daha zengin ve canlı hale getiriyor.

178 derece izleme açısı, yansımaları en düşük seviyeye indiren ASUS TruVivid doğrudan bağlama teknolojisi, fabrika ayarlı renk sıcaklığı ve normal bir izleme mesafesinde bireysel pikselleri etkili bir şekilde görünmez kulan piksel yoğunluğu sayesinde NX500’ün ekranı piyasanın tamamı içerisinde en iyi dizüstü bilgisayar ekranı olarak fark yaratıyor.

NX500 üst düzey dokunmatik deneyim için, endüstri standardına kıyasla iki kat daha hassas, yüksek hassasiyetli dokunmatik ekran aktüatörleri ile donatılmış bulunuyor. NX500 bu sayede akıcı, sezgisel ve kesin 10 noktalı çoklu dokunmatik girişler yapılabilmesini sağlıyor.

asus-nx500-scroll

ZENBOOK’un zamanın ötesinde, klasik tasarımını temel alan NX500, yeni inceltilmiş şeklini kapakta yer alan ZENBOOK’a özgü eğri metal uçlarla tamamlıyor. Tek blok alüminyumdan işlenen ve şaşırtıcı inceliğe kavuşan NX500 hem üstün taşınabilirliğe hem de üstün şıklığa sahip. Her ayrıntısı stil ve işlevsellik ilkesi ile tasarlanan NX500’ün tek parçalı çerçevesiz yapıda klavyesi ve ortam ışığı sensörü ile kontrol edilen arka aydınlatması tüm ışık koşullarında mükemmel aydınlatma sağlıyor.

Her ZENBOOK gibi NX500 de yalnızca inanılmaz şık olmakla kalmıyor, Intel Core i7 dört çekirdekli işlemcisi ve 2 GB GDDR5 bellekli NVIDIA GeForce GTX 850M ekran kartı sayesinde her türlü bilgi işlem görevi için gereken gücü de sunabiliyor. Son teknoloji ürünü 512 GB PCI Express (PCIe) x 4 katı hal diski (SSD) ve sayısı ikiye varan SATA 3 SSD’ler (RAID 0 dizisi olarak ayarlanabiliyor) sayesinde ultra seviyede tepkisel veri aktarımları ve hızlı uygulama yükleme süreleri sunan NX500, kullanıcısını bekletmiyor.

Üç USB 3.0 girişi USB 2.0’a kıyasla on kat daha hızlı veri aktarımı yaparken, yeni nesil Broadcom çift bant üç akımlı 802.11ac Wi-Fi ise uyumlu yönlendiricilerle birlikte 802.11n’ye kıyasla üç kat daha yüksek hız sağlıyor. Entegre Bluetooth 4.0 en güncel yüksek hızlı yan donanımlara bağlantı sağlıyor.

NX500’ün stereo hoparlörü, SonicMaster Premium’un ICEpower, Bang & Olufsen teknolojileri ile bezeli lazer oymalı, dalgalanma etkili tasarım konseptine sahip. Waves’in Teknik GRAMMY Award sahibi MaxxAudio Master teknolojisi, daha da zengin bir dinleme deneyimi için profesyonel seviyede ses işleme becerisi sağlıyor.

2014 Dünya Kupası Facebook’ta

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK