ASUS Vivowatch İncelemesi

ASUS Vivowatch İncelemesi

0
PAYLAŞ

ScrollTV ekranlarında Asus’un sportif aktiviteler odaklı tasarladığı ve 10 gün kullanım süresi sunan akıllı saati Vivowatch’u inceliyoruz.

Asus’dan spor odaklı yeni saat: VivoWatch

vivo720

Asus VivoWatch’un 10 gün çalışmasını sağlayan pilin kapasitesi yanlızca 123 mAh. Uzun kullanım süresinin arkasında ise 128 x 128 piksel siyah beyaz ekran yatıyor. Ayrıca cihazda bildiğimiz tarzda gelişmiş bir işlemci de bulunmuyor. Daha çok mikro kontrolcü ve sensörler yardımıyla hareket ve aktivite takibi yapan saat, Asus’un geliştirdiği Kood isimli özel bir işletim sistemine sahip. Bu mini işletim sistemi sensörlerden aldığı bilgileri basit ve pratik bir şekilde sizlerle paylaşıyor. Örnek olarak saatte yer alan nabız sensörü spor esnasında yağ yakımına başlayıp başlamadığınızı üzerindeki ekran ve led yardımıyla size gösterip aktivitenizi buna göre ayarlamınza yardımcı oluyor.

Saat Bluetooth üzerinden Android ve iOS telefonlarla senkronize olup bilgileri telefondaki yazılım üzerinden detaylı bir şekilde sizlerle paylaşmakta. Ayrıca Asus’un mutluluk indeksi adını verdiği bir parametre de sizin spor ve uyku düzeninize göre puanlama yaparak yaşam kalitenizi belirlemenize yardımcı oluyor. Asus’un VivoWatch için yayınladığı videodan saati daha detaylı görebilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK