Asus Akıllı Saatini IFA’da Tanıtacak

Asus Akıllı Saatini IFA’da Tanıtacak

0
PAYLAŞ

Bir süredir akıllı saat pazarına ne zaman gireceği konuşulan Asus, Twitter hesabından yaptığı duyuruyla IFA 2014’te yeni akıllı saatini tanıtacağını duyurdu.

Akıllı saat pazarına giriş yapan teknoloji devlerinin ardı kesilmiyor. Pazardaki rekabete giren en son şirket ise Asus.  Önümüzdeki ay Almanya’nın Berlin kentinde yeni akıllı saatini tanıtacak şirket, resmi Twitter hesabından yaptığı “İnanılmaz bir şey IFA 2014’te olacak, orada görüşürüz” mesajını yayınladı. Asus, bunun yanı sıra piyasaya sürmeye hazırladığı akıllı saatin ana hatlarını belli eden bir de görsel yayınladı.

akıllı saat

3 Eylül’de görücüye çıkacak Asus akıllı saat, pazara 99 dolara giriş yapmaya hazırlanıyor. Düşük fiyatlandırma politikasıyla pazara giriş yapan LG ve Samsung gibi rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlayan şirket, bu sayede uzun vadeli planlarını daha iyi yapabilecek. Pazardaki durumu gözlemleyecek gibi görünen Asus, Apple ve diğer şirketlerin hamlelerine göre, yeni üreteceği akıllı saatleri pazarda daha farklı segmentlere göre konumlandırabilir.

Cihazın teknik özellikleri hakkında bilgi verilmese de, Asus akıllı saatin Android Wear işletim sistemine sahip olacağını söyleyebiliriz. Akıllı saatlerde standart hale gelen, kalp ritmi ölçme, koşu performansı analizi gibi uygulamaların da yer alması beklenen cihazın önümüzdeki ayın sonlarına doğru satışa sunulması bekleniyor.

İlerleyen günlerde Asus ve diğer şirketlerin akıllı saatleri hakkında ortaya çıkacak haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

AQUOS Crystal ile Çerçeveler Ortadan Kalkıyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK