Apple’ın Yeni Patentleri iPhone 8 Tasarımına Işık Tutuyor

Apple’ın Yeni Patentleri iPhone 8 Tasarımına Işık Tutuyor

0
PAYLAŞ

Apple kuşkusuz bu günlerde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile oldukça güzel günler yaşıyor. Note 7 ile ilgili çıkan sorunların da olumlu yönde etkilediği iPhone satışları bir yana dursun firma iPhone 8 için kollarını sıvamış durumda. Appe’ın aldığı yeni patentler gelecek yıl tasarımının tamamen yenilenmesi beklenilen iPhone 8’e de ışık tutuyor.

7 Ekim’de tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a gösterilen ilgiden oldukça memnun olan Apple patent savaşlarına devam ediyor. Geleceğe yönelik bir çok patenti alarak bunları birer ticari yatırım olarak da değerlendiren firmanın aldığı son patenti bizzat iPhone 8’de kullanması bekleniyor.

iphone8-scroll-com-tr

Uzun yıllardır her iPhone tanıtımı öncesi ortaya çıkan çerçevesiz iPhone’un gelmeyeceğini bilse de bir çok iPhone kullanıcısı bu tasarımları iç çekerek takip ediyor. Firmanın aldığı son patentler de bu tasarıma gelecek yıl biraz daha yaklaşılacağını gösteriyor. Kısa bir süre önce parmak izi sensörünü ekrana entegre ettiğini gösteren patent ile gündeme gelen firma bu kez de cihazın üst tarafında yer alan sensörlerin ekranın altında konumlandırıldığını gösteren bir patent aldı.

Kısa bir süre önce Sharp tarafından üretilen konsept cihaz sahip olduğu ekran çerçeve oranı ile herkesin beğenisini kazanmıştı. Tam da neden diğer firmalar bu tasarım anlayışını benimseyen bir akıllı telefon üretmiyor sorusu akıllara gelmişken ortaya çıkan patent Apple’ın bu yönde çalışmalarının sürdüğünü bir kez daha gösterdi.

Gelecek yıl ilk iPhone tanıtımının üzerinden tam 10 yıl geçmiş olacak. Ne dersiniz iPhone 8 uzun bir süredir hayalleri süsleyen tasarımla karşımıza çıkar mı sizce?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK