Apple’ın Yeni A10 İşlemcisi Geekbench’te Görüldü

Apple’ın Yeni A10 İşlemcisi Geekbench’te Görüldü

0
PAYLAŞ

Eylül ayında yeni iPhone’ları tanıtmaya hazırlanan Apple’da yeni cihazların işlemcilerinin A10 olacağı uzun süredir konuşuluyordu. Bugüne kadar işlemci kanadında net bir bilgi edinilememişti fakat yeni A10 işlemci Geekbench testinde görüntülendi.

apple-a10-tes-vs-a9x-vs-a9

Her gün farklı sızıntılarla gündemden düşmeyen Apple’ın yeni akıllı telefonları 25 Eylül’de tanıtılacak. Tasarım anlamında marjinal değişiklikler içermeyeceği belirtilen yeni iPhone’larda bu yıl Apple’ın A10 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Uzunca bir süredir tasarımsal detayları görüntülenen cihazların işlemcisi de Geekbench’te görüntülendi. iPad Pro’da kullanılan A9X işlemci ile aynı performansı gösteren A10 yeni iPhone’larda zaten akıcı olan deneyimin bir ileri seviyeye taşınacağının da habercisi.

Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunan bulunmayan iki ayrı modelden bahsediliyor hatta Apple’ın bu yıl ilk kez çift sim kartlı telefonlarını tanıtılacağı konuşuluyor. Son olarak da iPhone’ların sevilen rengi uzay grisi renk seçeneğinin artık olmayacağı bunun yerine koyu mavi renk seçeneği ekleneceği söyleniyordu ki son çalışmalara göre Apple iPhone 5 ile başlayan renk anlayışını değiştirerek iPhone 4 ve 4S’te olduğu gibi tamamıyla tek renge sahip telefonlara geri dönecek.

Yeni cihazda parmak izi sensörü içeren fiziksel ev tuşunun değiştirileceği ve dokunmaya duyarlı yeni bir ana menü ya da ev tuşu kullanılacağı iddiaları daha önce de gündeme gelmişti. Son gelen bilgilere göre ise ev tuşu sadece dokunmatik olmakla kalmayacak aynı zamanda 3D Touch teknolojisini de bünyesinde barındıracak.

Elimizdeki bilgiler neticesinde Apple’ın bu yıl genel olarak tasarımsal anlamda çok büyük değişikliklere gitmeyeceğini, büyüyen kamera lensi,yeri değiştirilmiş anten çizgileri ve 32GB dahili hafıza ile başlayan yeni iPhone’ların 25 Eylül’de tanıtılması bekleniyor.

Bakalım tüm bu iddialar doğrultusunda iPhone 6S’te beklediği yenilikleri bulamayan kullanıcılar bir kez daha yeni iPhone’larını almak için geceden AppleStore önlerinde kuyruklar oluşturacak mı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK