Apple’dan Nokia’ya Rest!

Apple’dan Nokia’ya Rest!

0
PAYLAŞ

Nokia tarafından Apple’a açılan patent davasındaki gelişmeler gündemde bomba etkisi yarattı. Apple’a açılan davadan dolayı Apple, Nokia’ya rest çekti. Konuyla ilgili gelişmeler yazımızın devamında!

Nokia akıllı telefon pazarındaki yerini yeniden almak üzere bir takım gelişmelere de dahil olmak durumunda kaldı. Buna istinaden geçtiğimiz günlerde Nokia, Apple tarafından Nokia’ya ait 32 patentin ihlal edildiğine dair dava açtı. Bu davadan dolayı Apple tüm Withing ürünlerinin satışını durdurmak zorunda kaldı. Ancak bu durum Nokia için bir kabus olabilir.

Nokia, 2016 yılının ilk aylarında Withing grubunu ortalama 192 milyon dolara satın almıştı. Böylelikle bu ürün grubunu kendi bünyesine dahil etmişti.

Apple Bunu İlk Defa Yapmıyor!

Apple bu konuya benzer bir durum ile daha önce karşılaşmıştı. Kısacası bu durum daha önce Apple tarafından denenmiş bir taktik olarak düşünülüyor. Daha önceden Apple, Beats’ı satın aldığında Bose firması tarafından Beast’e dava açmasıyla iplerin gerildiğine şahit olmuştuk. Bunun sonucunda ise; 2014 Ekim ayında NFL Oyuncusunun anlaşmalı Bose kulaklık yerine Beast kulaklık ile satılmasına Apple, Bose arasındaki gerginlik krizi başlamıştı.

Apple bu durum karşısında tüm Bose ürünlerini mağazalarından kaldırmak zorunda kalmıştı. Ancak aradaki anlaşmazlık çözüldükten sonra yeniden Apple mağazalarında böse ürünlerini görmek mümkün olmuştu.

Apple, Withing ürünlerini henüz mağazadan kaldırmadı. Böyle uygulamalara ihtiyacı olan kişilerin İOS marketlerden kaldırılmadan önce indirmelerini hatırlatmak isteriz. Aksi bir durumda uygulamalar mağazadan kaldırılır ise ulaşamayabilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK