Apple WWDC 2016’da Neleri Tanıtacak

Apple WWDC 2016’da Neleri Tanıtacak

0
PAYLAŞ

WWDC (Worldwide Developers Conference) (Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı), Kaliforniya’da her yıl düzenlenen, geliştiricilerin katıldığı, yeni yazılım ve teknolojileri sergilemek için Apple’ın düzenlediği bir konferans. 2007 yılına kadar katılımcı sayısı 2000-4200 geliştirici arasında değişmiş olup 2008-2014 yılları arasında 5000’in üzerine çıkmıştır. WWDC konferanslarında Apple’ın yeni ürünleri piyasaya sürülüyor. Bu yıl da Apple’ın Eylül ayında tanıtmayı planladığı yeni iPhone’lardan önce 13 Haziran’da gerçekleştirilecek WWDC 2016’da neleri tanıtacağı merakla bekleniyor.

wwdc2016

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, Kaliforniya’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Bu marjinal şirketin kurucularından olan Steve Jobs firmayı dünyanın en büyük ve en değerli şirketleri arasına sokmayı başarmıştı.

Ürettiği elektronik cihazlarında yine kendi üretimi olan işletim sistemini kullanan Apple, bu yıl düzenleyeceği WWDC 2016 etkinliğinde yeni iPhone’ların yerine Mac serisi bilgisayarlarının güncellenmiş sürümlerini tanıtacak. Konferansta OS X 10.12 başta olmak üzere Apple’ın tüm cihazları için özelleştirilmiş yazılımları iOS, tvOS, watchOS son güncellemeleri duyrulabilir.

Bu yıl herkesin heyecanla beklediği yeni MacBook Pro için de bir çok söylenti mevcut. Aslında etkinliğin ana temasının yeni MacBook Pro olması bekleniyor. Dokunmatik OLED ekrana sahip yeni MacBook Pro’nun kısa bir zaman önce sızdırılan görsellerinden yola çıkarak USB Type-C desteğine sahip olacağını söyleyebiliriz.

MacBook Pro 2016’nın metal enjeksiyon adı verilen yeni bir teknoloji ile üretileceği tahmin ediliyor . 13 inç ve 15 inç ekran boyutlarına sahip olan yeni MacBook’un Microsoft’tan ilham alarak Surface Pro tarzı bir yapıyı bizlere sunabileceği gelen bilgiler arasında. iPhone 6S ile sunulan Rose ve Rose Gold renklerinin yeni MacBook’larda da kendini göstereceği söyleniyor.

WWDC 2016’da ayrıca güncellenmiş Siri, Apple Müzik,Safari uygulamalarının tanıtılması bekleniyor. iMessage’a Apple Pay ile birlikte para transferinin geleceği de söylentiler arasında. Apple Pay’de yapılacak güncelleme ile Safari üzerinden internet alışverişlerinde ödeme konusunda da Apple Pay desteği sağlanacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK