Apple Watch’un Ekranını Kendi Kordonu Koruyacak

Apple Watch’un Ekranını Kendi Kordonu Koruyacak

0
PAYLAŞ

Apple Watch’un ekranını kendi kordonu koruyacak. Apple’ın yeni aldığı patent, Apple Watch’un ekranının kordonu tarafından korunmasını sağlıyor.

apple-watch12

Dün hazırladığımız haberimizde, Apple’ın yeni nesil akıllı saati Watch 2’nin üretimine Ocak ayı sonunda başlanabileceğini belirtmiştik. Mart veya Nisan ayında gerçekleştirilecek etkinlikle satışa sunulması beklenen Apple Watch 2, tasarım anlamında önceki modeline göre çeşitli farklılıklar barındıracağı gibi performans konusunda da önemli gelişmeler sunacak. Son olarak ortaya çıkan bir patent görseli, Apple’ın akıllı saatlerde önümüzdeki dönemlerde kordonu korucuyu kılıf olarak kullanabileceğini gösteriyor.

Bildiğiniz gibi ekran teknolojisi anlamında Apple Watch cephesinde iki farklı seçenek mevcut. Bunlardan birisi safir yapıdaki ekran. Safir camlı modellerin ekranının çizilmesine olanak yok ama iyon camın kullanıldığı modeller bazı durumlarda çizilebiliyor.  Yeni alınan patentle birlikte özellikle akıllı saati taşıma sırasında ekranın çizilmesi önleneceğe benziyor.

Görselden de anlaşılabildiği üzere akıllı saatin ekranı kordon yardımıyla korunabiliyor ve böylece ekran dış darbelerden ya da sürtünmelerden dolayı zarar görmüyor. Şimdilik Apple Watch 2’de bu özelliğin sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.  Ancak Apple patenti alıp yatırım yaptığına göre gelecekte akıllı saatlerinde bu sistemi kullanabilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK