Apple Watch’ları Bozan Güncelleme

Apple Watch’ları Bozan Güncelleme

0
PAYLAŞ

Apple tarafından yapılan bir güncelleme bazı cihazlarda hata çıkmasına neden oldu.

İOS 10.2 güncellemesinin yanı sıra Watch Series 1 ve Watch Series 2 WatchOS 3.1.1 güncellemesini de göndermişti. İOS 10.2 ve WatcOS 3.1.1 sürümlerinin aynı anda güncellenmesi Watch serilerinde bazı hataların ortaya çıkmasına sebep oldu.

Giyilebilir teknolojiler için yapılan bu güncellemenin versiyonundan da anlaşılacağı üzere, çok büyük geliştirmelerin yapıldığı söylenemez. Sadece bazı özelliklerin geliştirilmesi ve bug onarımları yapıldığı söylenebilir.

Her ne kadar sürüm numarasından anlaşıldığı gibi küçük bir güncelleme olsa da Apple tarafına bakıldığında işlerin istedikleri gibi gitmediği de bir gerçek.

WatchOS 3.1.1 güncellemesinin ardından Watch kullanıcılarının Apple tarafına hata raporları gönderdikleri de biliniyor. Bu raporlara bakıldığı üzere Watch’ların hiçbir şekilde kullanılamadığına dair haberleri görüyoruz.

Watch modellerinin hepsini ilgilendirdiği tahmin edilmiyor. Geçtiğimiz Eylül ayında satışa sunulan Watch Series 2 cihazlarını ciddi anlamda etkilediği düşünülüyor.  Ayrıca güncelleme yapan kişilerin sorunsuz bir şekilde bir üst versiyona geçiş yaptıkları kulağımıza gelen haberler arasında ancak sorunlu bir şekilde yüklemenin yapılamadığı cihazlarında olduğu söylenmekte.

Apple tarafından bu sorunu çözmek için yeni bir güncelleme gelmedi. Ancak en son yapılan WatchOS 3.1.1 güncellemesinin geri çektiğini duyurmuş oldu.  Apple, bu hataları kendi test cihazlarında test edip tekrardan güncelleme ile gönderecekler mi orası henüz bilinmiyor. Bu konuyla ilgili Türkiye’deki Watch kullanıcılarının yorumlarını da almak isteriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK